Pakko saada vastaus tähän pulmaan.... eli miten sopii yhteen tämä tulta ja tappuraa pari?
Tarkemmin sanottuna:
Nainen:
Aurinko leijonassa
Nouseva skorppari
Kuu jouskarissa
Merkurius Leijonassa
Venus Leijonassa
Mars Ravussa
Mies:
Aurinko skorpparissa
Nouseva skorppari
Kuu oinaassa
Merkurius skorpparissa
venus skorpparissa
mars jouskarissa
Tarkemmin sanottuna:
Nainen:
Aurinko leijonassa
Nouseva skorppari
Kuu jouskarissa
Merkurius Leijonassa
Venus Leijonassa
Mars Ravussa
Mies:
Aurinko skorpparissa
Nouseva skorppari
Kuu oinaassa
Merkurius skorpparissa
venus skorpparissa
mars jouskarissa
Vastaukset 10
Vanhimmat
Sitä parisuhteenne totisesti on, tulta ja tappuraa,suuria tunteita ja oikukkaita tuulia, intohimoa ja tulisuutta, mutta ettehän te kumpikaan eläisi ilman niitä. Onnistutte!
Huh kun tuli hiki ja kuuma kun luku tietonne. Siinä kaksi tulivuorta on päättänyt yhtyä ja sehän ei tiedä kuin maanjäristystä, sanoinkuvaamatonta sellaista. Onnittelut, olette todella toisenne ansainnut.
Ps. Olette kuin luodut toisillenne, onneksi naisella edes hieman rapua ....
Kiitos vastauksista!!
Mutta: oliko tuo kommentti, että olemme toisemme ansainneet siis positiivis- vai negatiivissävyinen??
Haluaisin NIIIIIN paljon, että onnistumme, mutkia on jonkin verran ollut matkassa, mutta en voi ilman häntä ollakaan....
Olen ollut 32v.naimisissa skorpionimiehen kanssa.Sitä ennen seurusteltiin n. 5v. Paljon näihin vuosiin on sisältynyt,sekä ylä-,että alamäkeä,mutta yhdessä ollaan.
Positiivista toistenne ansaitsemista.....kumpikin olette noita kuumia, tuliperäisiä vuoria ja kuten tiedät, vuorta on vaikea valloittaa, ja sittenkin valloittajan pitää olla valmis pettymyksiin. Mutta kaksi samanlaista tuliperäistä tietää ja tuntee maaperänsä joten onnistutte yhdessä, yhteiselonne vaan ei ole rauhallisen auvoista ... mutta tuskin sitä kumpikaan haluaisittekaan.
Olipa ihana kuulla!!!
Miten muuten tuo Rapu vaikuttaa??? Jos siis vielä saan vaivata lisäkyssäreillä..
Vaikka leijona on lempeä luonne täytyy silti muistaa että leijona on vaarallinen saalistaja ,voi se silti astua skorpionin piikkiin.
No, kun kaksi eläinradan tyhmintä merkkiä ryhtyvät suhteeseen ei siitä voi olla seurauksena muutakuin tappelua. Seksiä vaan ajatellaan koko ajan. Riitoja ei osata sopia.
..tämä yhdistelmä, mahtava mahdollisuus kummankin kasvaa ja kehittyä ihmisenä =)
enemmän kuin vain tuijottelisin merkkejä katsoisin esim starmatch.comista mitä yhteisiä aspekteja teidän välille syntyy noista merkeistä ja huoneista vaikka astro.comista partner osiosta.