apuaa halloween on tässä kuusa!!!!!!!!!

sannihelsinki:)

Moi

eli mä ja kamut aateltii pitää halloween kekkerit me ollaan 8-13v ni ei mitää k-18juttuij:) ni ois kiva saaha vastauksii nimittäi ny on 7 pvä ja me pidetää halloween 31.10!!!!!!!!

7

185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • moi vaan

      taisin keretä just eksyy tälle sivulle...
      tiimarista ja Punanaamiosta saa kaikkee kivaa krääsää
      Piiroosta (netti sivu siis) löytyy kaikkii kivoi vinkkei. samoin tiimarin netti sivuilta.
      -oot varmaan kuullu et jotkut tekee muro paketeista hauta ivii ite tein styroksista ja maalasin spreillä. Tuli tosi hieno!
      - ite koverran joka vuoi myös kurpitsan, googlen kuvahaulla löytää nättejä kuvia sitä varten.
      - Pelkillä muovi torakoillaki saa pelottavan ympäristön
      - ja usko pois musiikki kruunaa kaiken!
      - Yhtenä vuonna tein vessan peiliin verisen käden kuvan en vaan muista että istä, oisko ollu vesiväriä tms.
      - Tekemiseks ollaan joka vuosi pelattu cluedoo
      - Sit on olemassa aika pelottavii lasten leffojaki (coraline, painajainen ennen joulua, yms.) semmonen elokuvaki kun 9 on aika pelottava/karmiva.
      - Piiroosta löyty niit ruokii mut mun bravuuri on örkki purilaiset. Lämmittää mikros pari hampparii ja laittaa niihi täytteet, sit suolatikut sarviks ja semmoset suklaa silmä karkit silmiks (tiimarissa pitäis olla)
      - Jos ette keksi muuta tekemistä niin menkää kerjää karkkii naapurista oon ite 13v ja käytiin viime vuonna XD toivottavasti oli apuu :)
      -

      • sannihelsinki:)

        Oli taidan koklaa XD ja korjaan ne on 26pvä joten vikkei sais tulla =)


    • siilixx

      Mä meinaan tehdä semmosen kisan. Tähän kisaan tarvitsee parit. Parien silmät pitää sitoa ja sitten ne maistelee kolmea eri mömmöä ja se kumpi pystyy maistelemaan kaikkea kolmea on voittaja! Parien voittajat voivat vielä kisata jonkunlaisen kisan jonka voit itse keksiä. Hyvää halloweenia!

      • sanni:)

        Toi oli kiva :) ja lisäää nimittäin en oo keksiny paljoo kaikki käy:)


      • siilixx
        sanni:) kirjoitti:

        Toi oli kiva :) ja lisäää nimittäin en oo keksiny paljoo kaikki käy:)

        Tarvitsetko lisää vinkkejä?


    • siilixx

      Mä teen semmosen halloween tietokilpailun jossa kysyn kaikkea halloween aiheisia kysymyksiä. Sitten teen tuon jonka kerroinkin jo aamulla. Sitten teen sellaisenkin kisan, jossa pitää löytää esim. vanukkaasta helmi ja kaikilla on kymmenen sekunttia aikaa löytää se. Tuohon helmi juttuun saa haastetta laittamalla todella pienen helmen vanukkaaseen. Mulla on vielä yks leikkivinkki sulle. Se on ruumiin osia kadoksissa. Eli se menee niin että pimeään huoneeseen laitetaan pusseja, joissa on " ruumiin osia ". Vieraat menevät huoneeseen yksi kerrallaan ja laittavat kätensä yhteen pussiin. Vieraiden pitää tietää mitä pussissa oikeasti on jos sinä vaikka sanot että " pussissa on maksaa ".


      - silmämunia (kuorittuja viinirypäleitä)
      - sydän (suuri kuorittu tomaatti)
      - maksa (suklaa vanukasta)
      - hampaat (maissia)

      Voit keksiä itse lisää. Toivottavasti viestistäni oli apua! HYVÄÄ HALLOWEENIA!

      • anniXDDD

        Kiitoksii mut jotai esim mitä laittaa kortteihin ..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      85
      6020
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      319
      5117
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      20
      2658
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      48
      2599
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      83
      1832
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      103
      1669
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      17
      1521
    8. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      109
      1497
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      119
      1402
    10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      133
      1393
    Aihe