Kiinnostaisi tietää koskeeko näitä Nhl:tä tulevia pelaajia samat säännöt SM-liigassa kuin Suomalaisia. Minusta tuntuu että heidät on vapautettu moisesta olisihan NHL:n maineelle "puhtaana" sarjana negatiivista jos käryjä alkaisi tulemaan. Ei muuta kun kaikki sieltä tulevat testin kautta kaukaloon, taitaisi pelaajavirta tyrehtyä Eurooppaan päin.
NHL pelaajien dopingtestaus Suomessa
6
130
Vastaukset
- lsemmu
Ihan sama mistä tulee, samat säännöt niillä kaikilla on.
- -
En jaksa uskoa, että on samat säännöt.
Eihän NHL-pelaajia testata edes olympialaisissa.- vanha väsyy...
Onko väitteelle jotain perusteluita ?
- -
vanha väsyy... kirjoitti:
Onko väitteelle jotain perusteluita ?
No, ehkä tilanne on kehittynyt paremmaksi, mutta muistan, kun tuossa takavuosina mediassa kerrottiin, että NHL-pelaajat voivat tulla olympialaisiin ilman testausta, jottei tulisi mahdollisia "turhia" käryjä.
Olivatko ne Naganon kisat? Muistaako joku tarkemmin? - ok...ok....
- kirjoitti:
No, ehkä tilanne on kehittynyt paremmaksi, mutta muistan, kun tuossa takavuosina mediassa kerrottiin, että NHL-pelaajat voivat tulla olympialaisiin ilman testausta, jottei tulisi mahdollisia "turhia" käryjä.
Olivatko ne Naganon kisat? Muistaako joku tarkemmin?Ai näin varma fakta.....
- Niin se on...
ok...ok.... kirjoitti:
Ai näin varma fakta.....
Kerran käyttäjä, aina käyttäjä.
Jos 90-luvulla käytettiin aineita, miksei nykyäänkin?
Ja ihan rehellisesti, kuka nyt oikeasti uskoo, että jossain urheillaan puhtaana? Suurta teatteria kaikki!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....2029662Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen314417Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1193985Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1003851- 2043468
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik202880Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle
Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos1271433Mihin rakastuin sinussa?
Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its731396- 901204
Anssi Heikkilä umpirehellisenä - Rankka yö TTK-yllätystippumisen jälkeen!
Minkä parin tai kenen olisi mielestäsi pitänyt tippua TTK:sta? Tämä oli kyllä todellinen yllätys, että Mira Luoti ja A151161