Nyt on näytönpaikka ilveksellä monessa mielessä (jälleen kerran)!
Ehkäpä viimeinen itselle sillä olen katsonut taaperrusta nyt jo ehkä liian pitkälle mestaruus viimeksi vuonna 1985 joten tällä vauhdilla taaperrus jää pysyväksi ilmiöksi jos ei johto ole uusiutuvaa,luovaa, pitkäjänteistä,paineen sietokykyistä,avointa,aikaan saavaa jne.
Tarvainen on puheissaan aloittanut lupaavasti (vai jääkö puheiden tasolle)..Avoimuutta ja aikaan saannoksia niissä esim. on ollut viime vuosina todella paljon parannettavaa.
Pelaaja vahvistusten suhteen esim. puhetta on ollut lähes 100% enemmän kun mitään ei sitten ole tapahtunutkaan.Ärsyttävää ja täysin puhditonta toimintaa edelliseltä johdolta mut nyt uusi johto voi tilanteen muuttaa jos vaan tahto ja sydän ovat aidosti mukana.
Se ei ole välttämättä yhtään huono asia että Manngardit pysyisivät johdossa, jos vain mukautuisivat kehittämään ilvestä yhdeksi parhaimmista ja jättäisivät turhat negatiiviset asiat pois päättäessään asioista yhteisesti koko johdon kanssa.
Rahaa tietty toimintaan vaaditaan mut jos siitä osataan vaan riidellä eikä maksu valmiutta löydy niin se on sit sama kuin tuho joko lyhyellä tai pitkällä välillä mut kummiskin tuho lopulta tulee.
En halua enkä usko vielä sellaiseen täysin mutta liipasimella ollaan jo jossakin mielessä ainakin lähellä käyty.
Kyllä Tampereella pitäis järkimiehiä niin kuin naisiakin riittää jääkiekon puolella!
Jos Ilves kuolisi niin samalla kuolisi oma kiinnostus jääkiekkoon sillä ainakaan minä eikä moni muukaan ipalainen ei voisi kannattaa Tappuraa ....monista eri syistä joita minullakin olisi liian monta.
Se että on suuri ILVES ja tappura yhdessä on tietty hyvä mut taaperrus aina ei viehätä jos se vain jatkuu ja jatkuu jatkuu.........
Eli lopuksi nyt sitten sanoista tekoihin ja kehitys käyrä vain ylöspäin osoittavaksi.
Plussaa on jo Tarvainen.... plussa merkkejä lisää silti vielä tarvitaan paljon.
Joukkue on myös tasapainoisempi ja nälkäisempi ja pelaavampikin kuin viime kaudella joka oli koko kausi karmeaa katseltavaa.
Silmiin pistävää vain oli se että ilveksen voima pelaajat olivat liian vähäisinä kentällä.
Kaksin kamppailu voiman puute oli hiukan silmiin pistävää liiaksi tuossa eilisessä IFK matsissa.Niin ja älkää sit pelätkö taka pakkia vaan menkää niidenkin jälkeen aina eteenpäin niin kuin Raipekin sanoi me emme peruuttele.
ILves
Avoimuutta & tekoja
1
170
Vastaukset 1
- konkkaan vaan
Jos ilves kuolee, niin ei ole muutakuin 4000 pappaa jotka itkevät ja muistelevat sota-ajan mestaruuksia, muuten ketään ei kiinnosta tuollainen turja joukkue.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.
Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.2151304- 89826
Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va228817Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti48732Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan54664Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä47661- 81601
- 24585
- 106570
- 39569
- 46560
Vaihdevuodet ja psykoottinen käytös
Estrogeenilla on suora yhteys aivojen välittäjäaineisiin, erityisesti serotoniiniin, joka säätelee mielialaa, impulssiko64555Teinipersu Bergbom lupasi ensimmäisenä euron bensaa
Teinipersu julkaisi Tiktok-videonsa marraskuussa 2021. Videolla Bergbom viittaa bensan hintoja esittelevään kylttiin ja294541Miltä tuntuu vanhempi nainen olla
Pihkassa huomattavasti nuorempaan kolliin joka on uskollinen ja kiltti ja tottelee joka asiaa ja tykkää pussailla ja pan76538Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.45536Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka27533Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt33519Onko se loukkaavaa jos pelkkä seksi kiinnostaa?
En tiedä olisiko meillä muuta yhteistä edes. En kyllä oikein osaa nähdä meitä menemässä naimisiin, paitsi ehkä jossain U47514Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks64509Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.91473