407 Pösö 167.000km mittarissa

Vain takaluukun lukkolaitteen johto on jouduttu korjaamaan. Ei muita vikoja tähän mennessä, eikä katsastuksessakaan ollut huomautettavaa. Toki jakoremmi ja muut huollon rekkulat on aina ohjelman mukaan vaihdettu.

Pösö on ainakin Volkswagenin tuotteisiin verrattuna kymmenen kertaa laadukkaampaa ja kestäävämpää tekoa.
10231
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Paljon on näemmä maailma muuttunut.
Perheeseemme ostettiin vuonna 1971 Peugeot 404 diesel.. Tuohon kilometrimäärään mennessä, joka täyttyi neljässä vuodessa oli uusittu ruosteen vuoksi helmapellit ja molemmat etulokasuojat, starttimoottori, lämmityslaitteen mootttori, ohjausnivelet. Hammastankokin olisi pitänyt vaihtaa, mutta auto meni vaihtoon.

Äänestä

Alla vuosimallia 06 ja kans 407, ajettu 130 000 km ja ainoa korjaus on ollut etupään alapallonivel.

Äänestä

Lisäksi tuntuu ja näyttää hyvältä.

Äänestä
  • Noin yleensä pösön kans käy, jos yli 50tkm ajettu, ei kannata uskoa kaikkia pösöjensä kehujia tällä palstallakaan: sotkivat kätensä pskaan, tottapa ei niin paha mieli kun remonttien välissä kehuvat

    Äänestä

  • psakalaatikko kirjoitti:

    Noin yleensä pösön kans käy, jos yli 50tkm ajettu, ei kannata uskoa kaikkia pösöjensä kehujia tällä palstallakaan: sotkivat kätensä pskaan, tottapa ei niin paha mieli kun remonttien välissä kehuvat

    Taas yksi kateellinen joka ajelee saksalaisella ja haaveilee pösöstä.(miksi se muuten pösön sivuilla olisi)

    Äänestä

  • 11+3 kirjoitti:

    Taas yksi kateellinen joka ajelee saksalaisella ja haaveilee pösöstä.(miksi se muuten pösön sivuilla olisi)

    Sama jeppehän tuo on joka täällä päivystää. Taitaa vanne kiristää päätä.

    Äänestä

Pösölle 150.000km on vasta sisäänajo. Tuolla matkalla ei yhtäkään vikaa. Normaalit huollot merkkiliikkeessä.

Niin ja autohan oli 407 1,6 HDI 2007

Äänestä

Itsellä 407 vm. 2007 jossa kilometrejä about 120 tkm. Kaksi pyöränlaakeria on pitänyt vaihtaa eli yksi takaa ja toinen edestä. Muuten on toiminut vallan mainiosti eli huoleton laite.

Tosin perheessä vielä toinekin auto eli Toyota Yaris vm. 2004 ja kilometrejä 140 tkm. Siihen ei ole tarvinnut tehdä sitäkään vähää eli todella huoleton laite. Vaan ei se tietenkään ole ihan samalainen ajaa kuin 407 Peugeot.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tyytyväinen Pösö kirjoitti:

Vain takaluukun lukkolaitteen johto on jouduttu korjaamaan. Ei muita vikoja tähän mennessä, eikä katsastuksessakaan ollut huomautettavaa. Toki jakoremmi ja muut huollon rekkulat on aina ohjelman mukaan vaihdettu.

Pösö on ainakin Volkswagenin tuotteisiin verrattuna kymmenen kertaa laadukkaampaa ja kestäävämpää tekoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu