Onko mitäänuutta paikkaa?

Oon luukuttanu jo kaikki vanhat:(
261185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Ei ole, nyt vain odotat kiltisti että ne menevät ulosottoon. Tai jos et ole saanut 10,000€ edestä vielä otettua niin sitten et ole vielä kaikkia käynyt läpitte.

Äänestä

taitanet joku fundiorcredit.fi olla aika lailla uusimpia paikkoja... niin ja tietenkin kuuluisa trustbuddy.com. en tiedä oletko rahapuu.fi ja easyvippi.fi. jo kolunnut läpi, mutta noille on tullut näköjään uudistuneet sivut ja ilmainen lainahakemus, kun ennen piti pommittaa tekstareilla.

yks uus on ekstraluotto.fi, tosin samaa puljua reissuluoton tai oliko se sitten vippiluoton kans... samoten uus vippi.net mutta sekin jotain vanhaa konsernia, joten vähissä taitaa olla aivan ihkauudet luottopaikat

Äänestä

Jos luottotiedot on kunnossa niin tilaat vaikka 50tuumasen tv:n osamaksulla ja myyt niin saat ison vipin ja pitkän maksuajan.

Äänestä

Justjust! Saahan sitä lainaa noinkin - tuota itseasiassa mullekin tyrkytettiin, kun yritin pankista hakea pikavippiä. -> osta osamaksulla ja myy eteenpäin. Ihan oikeesti!
Samalla otan kurat niskaani jo valmiiksi ja kehaisen http://pikavippi.ainalaina.fi/ sivua. Saa sitä sieltäkin - jos et jo ole ottannu :)
Kiitos ja Anteeksi.

Äänestä

Hei,oletko kokeillu Unival Finance sain sieltä lainatarjouksen,onko kellään kokemusta kyseisestä firmasta Kiitos????

Äänestä
  • tuommoista olekaan. ainakaan google ei löydä, et viitsisi laittaa suoran osoitteen - jos semmoista siis onkaan :)

    Äänestä

  • se siitäkin sitten kirjoitti:

    tuommoista olekaan. ainakaan google ei löydä, et viitsisi laittaa suoran osoitteen - jos semmoista siis onkaan :)

    hei,laitan tänne säpo osoiteen kun kerkiän on kyllä tuntematon!!!!!!

    Äänestä

  • se siitäkin sitten kirjoitti:

    tuommoista olekaan. ainakaan google ei löydä, et viitsisi laittaa suoran osoitteen - jos semmoista siis onkaan :)

    www.edullinenpikavippi.info

    Äänestä

  • no höh. ainakaan mikään tunnettu/virallinen ole kun googlesta ei löydy moista luoton antajaa olleskaan. en ihan kuitenkaan taida sähköpostitse kysyä rahaa =)

    Äänestä

Hei,kaverihan kysyi luukkua,tämä oli lähettänyt viesti minun säpo,myönsi 5000e en ole kyllä edennyt sen pitemmälle,siksi kysyn olisiko kellään kokemusta kyseisestä firmasta ?????

Äänestä

Tuli vastaan uusi paikka: www.orkia.fi , ilmainen lainanhaku, ensilaina 100 euroa tuli nopeasti tilille

Äänestä
  • Ootko töissä tuolla, kun mainostat joka keskustelussa?

    Äänestä

  • Painu ryssä v*ttuun mainostamasta täältä ! Kyl teidän arplyt tiedetään !

    Äänestä

Unival finance: kokeilin huvin vuoksi laittaa lainatarjouksen ennenkuin te edes aloitte keskustelemaan, pyysin 25000€ lainaa, olen saanut myöntävän lainapäätöksen ja pitäis maksaa 220€ lainan rekisteröinnistä. Sain jopa jo tiedot millä lainaa lyhentää, pankki jonka kautta maksu hoituu sille löytyy verkkosivut.

Äänestä
  • HAHAHAHAHAHAHHHHAAA..... maksat 220 euroa ... etkä saa mitään ! Kunnon nigerialaishuijaus !

    Äänestä

Yhtiö on hyvä
Sain lainan (50.000 euroa)

Äänestä
  • Hei,

    voisitko kertoa vähän enemmän saamastasi lainasta.

    Äänestä

Unival Finance sivut ovat kyllä olemassa, mutta se on Austraalialainen ja kysyisinki millä tavalla tähän Suomeen siirtävät rahaa, laillisia asioita pohdin, liitteet, ajattelen kulutusluottoja, verottaja luulisi rahanpesuksi. mien täältä maksat eriä, tuleeko lisäkustannuksia koska ulkomaamaksu... Kertokaa kun on tietoa asiasta. kiitos.

Äänestä

Muutama isompi firma taitaa olla useimpien vippipaikkojen takana, eli uudesta paikastakaan ei välttämättä vippiä saa. Monen pikavipin ottamisessa ei oo mitään järkee. Mielummin kulutusluotto tai pankista kyseleen.

Listaa vippipaikoista esim http://pikavippii.eu

Äänestä
  • PANKISTAHAN EI SAA - TURHA SITÄ ON TÄÄLLÄ MAINOSTAA!!!

    Äänestä

  • NO NOrdea kirjoitti:

    PANKISTAHAN EI SAA - TURHA SITÄ ON TÄÄLLÄ MAINOSTAA!!!

    Hölmöä ottaa samaan aikaan monesta paikasta pikavippiä. Taloudenpidon täytyy olla todella onnetonta. Ennemmin tai myöhemmin tuo korttitalo kuitenkin romahtaa. Laskun maksaa vipin ottaja korkojen kera.

    Äänestä

  • 11+10 kirjoitti:

    Hölmöä ottaa samaan aikaan monesta paikasta pikavippiä. Taloudenpidon täytyy olla todella onnetonta. Ennemmin tai myöhemmin tuo korttitalo kuitenkin romahtaa. Laskun maksaa vipin ottaja korkojen kera.

    joko creditstar:ista On "imastu" vaatii pokkaa jonkun verran... soittavat vielä nettihakemuksen jälkeen ja Kyselee eesti aksentilla kaikki samat kysymykset mitkä jo nettihakemukseen kerran olet vastaillut. Eli Kannattaa pistää lapulle ylös mitä on vastaillu jos keksii ite kaikki tulo/meno/työpaikka tiedot omasta päästään, että osaa ne tuolle hoonosoomi soittajalle luetella samallalailla. Mutta siis 200e luukuttajille luvassa.

    Äänestä

Creditstar on muuten sitten ihan h*ton kallis. Nöyryytyksen lisäksi joudut maksamaan ihan rutosti Viroon järjestelypalkkiota.

Äänestä
  • tuo kuuluisa unival finance toimi myös minulla sain 5000e lähettämällä liittett ja maksamalla 220e rekisteröintimaksun

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Wippivelho kirjoitti:

Oon luukuttanu jo kaikki vanhat:(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu