he kun eivät koskaan saa mitään "jytkyä" missään,paitsi ehkä takinkäännössä.
Tällä palstalla käyvät örisemässä ja kuvittelevat että täällä on persuja heidän itkuvirsiään lukemassa,no eipä täällä pahemmin oikeita persuja ole - vaikka apinan tasolla oleva vihervasuri haluaa niin uskoa.Mutta vähän kun provoilee niin vähä-älyinen vihervasuri luulee heti,että persu se on.
VETÄKÄÄ HAME PÄÄLLE REPPANAT!
Tällä palstalla käyvät örisemässä ja kuvittelevat että täällä on persuja heidän itkuvirsiään lukemassa,no eipä täällä pahemmin oikeita persuja ole - vaikka apinan tasolla oleva vihervasuri haluaa niin uskoa.Mutta vähän kun provoilee niin vähä-älyinen vihervasuri luulee heti,että persu se on.
VETÄKÄÄ HAME PÄÄLLE REPPANAT!
Vastaukset 15
Vanhimmat
Olethan täällä sinäkin. Ja jalkapallon kokoiset herneet nenässä, niinkuin persulla kuuluu.
No minkäs takia SINÄ olet täällä? Debatoimassa päivän polttavista kysymyksistä kivikautisilla herne-nenä argumenteillasi? Olet siis sitä mieltä vai etteivät Persut saisi jutella omalla palstallaan niinkö? Jumalauta tyhmyyden Nobelin-arvoinen suoritus! :) ... Oikeen oit puoluees valinnu pysy vaa siellä paukapäitten seassa kunnes MUUTKIN suoomalaiset huomaa ettei moisella nai'villa pepsodentpuoluerlla ole MITÄÄN annettavaan kenellekään!! ... Ja sinä päivänä: Älä MISSÄÄN nimessä loikkaa ainakaan PERSUIHIN! Täällä moiset idiootit nauretaan hyvin äkkiä pihalle ja kaltaisesi mammanpoika olisi taas ensitilassa eineemässä jonkun lehden sivuilla kun "pojat kiusaa :( "
Sattuuko kukaan muistamaan kuinka monta eduskuntapaikkaa SKDL sai toisen maailmansodan jälkeen vaaleissa ? Oliko 50 paikkaa ? Jytkyt on vielä pientä.
Kuka on väittänyt, etteivät persut saisi jutella omalla palstallaan. Mutta kun avaajan mukaanhan täällä ei ole mitään persuja. Nii että kuinkas se nyt on?
Siis kysymykseeni "no mikäs takia SINÄ olet täällä?" oli jo liian vaikea vastata, niinkö?
Ja jos alottaja ihmettelee aloituksessaan, että missäs niitä muita persuja on, niin sinä ehdotat hänelle sitten yksinpuhelua kun "hänkin" on täällä? Mees nyt tekee vaikka jotain Aku Ankan tustisanatehtävää siinä vois olla sulle just sopiva sanallinen haaste! :) :/
Kommunistit menestyivät valvontakomission ja Stalinin tuella. Kun vaaran vuodet olivat ohi, kannatus romahti.
Ja TimppaTT:hän suorastaan asuu palstalla ja lapsellista kommenttia pukkaa välillä oikein tuplana. Asiana on ainoastaan muiden kuin persujen alatyylinen arvostelu. Mutta jokainen tietysti kykyjensä mukaan...
Nimenomaan! ;) .. Noooooh .... Harmittaako! :)
"vihervasureiden katkeruus näkyy he kun eivät koskaan saa mitään "jytkyä"
PS-jytky liittyy vain äänimäärään. Sen sijaan politiikassa, siinä varsinaisessa duunissa joihin vaaleilla valitaan, sekä vihreät ett vasemmistopuolueet saavat mittaamattoman paljon enemmän aikaiseksi kuin PS. Tämä koskee niin eduskuntaa, kuntavaltuustoja kuin Euroopan parlamenttia. Hallituksesta puhumattakaan.
"Tällä palstalla käyvät örisemässä ja kuvittelevat että täällä on persuja heidän itkuvirsiään lukemassa"
Toivottavasti esimerkisi sinä et ole minkään puolueen tyypillinen kannattaja.
"VETÄKÄÄ HAME PÄÄLLE REPPANAT! "
Sitä puhe mistä puute. Ja vielä isoilla kirjaimilla.
Miksi muuten et suostu järkevään ksekusteluun?
Jassoo. Päivystävä pakkoruåtsittaja aktivoitui. Se on lopulta Perussuomalaiset joka teidän ylivallan Suomessa lopettaa ja etuoikeudet lakkauttaa. Alkaako housut tutista?
Ja tällaiset hermonsa menettäneet puskista tulittajat ovat varmaankin niitä herkkähipiäisiä persujen kannattajia, joissa pienikin kritiikki persujen uskonkappaleita kohtaan saa aikaan primitiivireaktion. Kritiikkiin ei ikinä vastata vasta-argumenteilla, vaan sen sijaan ollaan tietävinään kritiikin johtuvan sen esittäjien vajaaälyisyydestä. Kaiken kaikkiaan persujen käytös on tyypillistä syvimmässä murrosiässä oleville, mutta aikuisten sentään oletetaan pystyvän sivistyneempiin menettelytapoihin.
Eli sä nyt sitten kritisoit persujen tapaa kritisoida kritiikkiäkin niinkö? No eiks me sitten saada ees KRITISOIDA niinkun sillä hetkellä tuntuu! :( No yhyy ja ByHyy. No mikäs arvob herran mielestä sitten on se AINOA oikea keino esittää kritiikkiä? :)
*annamunkaikkikestää!* :/
Vihaamalla ja ilkeilemällä ei kyllä saa politiikassa mitään aikaan. Kunnon yhteistyö on ainoa mahdollisuus, varsinkin kuntapolitiikassa, johon nyt kuntavaaleissa tulee runsaat määrät perussuomalasia edustajia. Onnittelut heille, jo etukäteen.
Ennakkoäänestys alkaa viikon päästä ja siitä sitten vaan eteenpäin !
Meneppäs sanomaan toi ihan sama kokoomuspoliitikoillekin, jotka ei o tottunu ku sanelupolitiikkaan! :/ ... että tällästä "demokratiaa" tällä kertaa! :/ ... Ja mä kyllä suosittelisin että KAIKKI tulevat Persun kunnallisvaltuutetut vänkkäis IIIHAAN jokaista kokoomuksen esitystä vastaan sen aikaa - vaikka ois sellanen asia minkä puolella he ittekin olis - että saatais taas kokoomuskin ymmärtämään, että Suomi TODELLAKIN ON Demokratia, eikä joku yhden puolueen diktatuuri! :/
- LUETTAVA -