RKP jyrää väellä ja voimalla

tai ainakin rahalla - sitähän riittää.Meillä RKP:ssä on fanaattisia ihmisiä jotka tekevät työtä meidän ruotsinkielisten eteen.

Ja kun sitä rahaa on,niin sillä on myös hyvä lahjoa tarvittavia henkilöitä - aina tarpeen mukaan.
555
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Sitä rahaa on nähnyt jokainen. Mutta kato historiaa mikään valta ei ole pysynyt pystyssä jos kansa on tyytymätön.. Eikä pakko ole ratkaisu mihinkään ongelmaan..!

Äänestä

Tätähän kaikki haluavat: kyykytys jatkuu, kohti hyvinvointivaltiota, ollaan euroopan ytimessä jne
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=2&id=5201

kun lisäksi tietää ns. Vihreiden aseman kokoomuksen puisto-osastona, niin onhan kokkaremeiningillä paljon tukijoita.

Äänestä
  • Kokoomus ja Vihreät ovat täysin RKP:n talutusnuorassa johtuen rahasta.

    Tosin molemmissa puolueissa on kielivapautta kannattavavahva oppositio.

    Äänestä

Persut ovat täysin SS miesten talutusnuorassa johtuen tyhmyydestä.

Äänestä

RKP on vähän niin kuin bolshevit tai neokonservatiivit. Itsetietoinen ja röyhkeä ärsyttävä loinen laumana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rautaako? kirjoitti:

tai ainakin rahalla - sitähän riittää.Meillä RKP:ssä on fanaattisia ihmisiä jotka tekevät työtä meidän ruotsinkielisten eteen.

Ja kun sitä rahaa on,niin sillä on myös hyvä lahjoa tarvittavia henkilöitä - aina tarpeen mukaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu