Tekstarinumero 18288

utelias kyyninen

Hei. Olen saanut ylläolevasta numerosta kahdesti tekstarin. Ensimmäinen "Hei. Olet ilmoittautunut VVO:n järjestämään Jokerit-Ässät jääkiekko-otteluun 10.10.2012. Vahvistailmoittautumisesi tämän päivän aikanavastaamalla tähän viestiin VVO8 KYLLÄ. Mikäli haluat peruuttaa osallistumisesi, vastaa VVO8 EI. T. VVO" ja toinen viesti: "Hei. Arvaa Jokerit-Ässät pelin tulos 30minuutin kohdalla. Vastaa pelin alkuunmennessä maksutta VVO8 ja arvauksesi(esim. VVO8 4-2). Oikein arvanneet palkitaan. T. VVO."

Minulla ei ole koskaan ollut mitään tekemistä VVO:n kanssa ja puhelinnumeroni on salainen enkä tietenkään oel antanut lupaa tekstiviestimarkkinointiin. Mikä mainostaja-operaattori toimii tuon numeron 18288 kanssa? Viesteissä luki viestikeskus 467079900056.

6

3992

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuollainen numero
    • x

      Olisikohan joku lätkämatsiin ilmoittautunut antanut vahingossa oman numeronsa väärin? Ja tuohan ei ole mainontaa, vaan ilmaiset liput peliin :)

    • Anonyymi

      Hei. Sain kyseisestä numerosta viestin, että autohuollostani on kulu vuosi. Varaa huoltoaika. Autoni on huollettu kuukausi sitten. Muutenki oli hämärä viesti. Ei ollut kuin autohuollon nimi, muttei toimipaikkaa.

    • Anonyymi

      Minulle tuli myös kyseisetä numerosta viesti, mikä vaikutti ihan ok- viestiltä. Mutta kun vastasin siihen, pyydettiin tarkastamaan numero.

    • Anonyymi

      Minullekin tuli viesti missä pyysivät tarkistamaan numeron. Katsoin vielä enirosta mikä oikea numeroni on ja se on oikein. Mitä v..ua!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      52
      4377
    2. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      111
      4209
    3. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      43
      4120
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      69
      3958
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3384
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      67
      3279
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      152
      3251
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      17
      1602
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1531
    10. Jos sulla ei olis ollut tunteita

      Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?
      Ikävä
      129
      1140
    Aihe