Harakka ja karhu on poissuljettuja. Mökillä on näkynyt kyllä kettuja, lumikko ja saukko, joku noista voi olla kyllä ehkä sellainen mikä voi tonkia ihmisten roskia syötäväksi.
Jälki oli sen verran suurta että harakka ei ole ollut asialla, eikä sellaisia jälkiä joita karhu olisi jättänyt, paras arvauksemme oli kettu. Saukon näimme kerran rannassa uimassa aivan lähellä.
Outo eläin joka sotkee roskia.
eläimettonkivat
5
201
Vastaukset
- eläimettonkivat
Tuli mieleen tuo että kettu-teoriaa voisi tukea tuokin kun olin siinä lähistöllä metsässä etsimässä ristihämähäkkejä, ei löytynyt kuin pieni, mutta löytyi harakan jäänteet, paljon höyheniä ja harakan koko ruumis oli viety, tuskin kotikissan tekosia.
- kuunnellut ja nähnyt
Kyllä mustarastaskin on koko piru kuoputtamaan.
- .......
Supikoiraa ja mäyrää ei sovi unohtaa.
- erkki kupiainen
ei myöskään naaapuria joka voi käydä dyykkaamssa !
- pena667
Supikoira mielestäni jopa todennäköisempi kuin kettu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921836- 851282
- 1101133
- 761017
- 106931
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57853- 36762
- 47761
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48721- 33683