Nyt huijarit lähettävät viestejään tavallisina sähköpostiviesteinä!
ÄLKÄÄ vastatko näihin huijausviesteihin!
Hei,
Olemme sertifioitu rahoitusalan yritykseen, akkreditoitu vuonna 2002, tarjoamme laina yksityishenkilöille ja yrityksille alhaisella korolla 3% (koko laina kestoaikaa), joiden kesto 1 päivästä 20 vuoteen. Jos olet kiinnostunut henkilökohtainen, liike, kiinnitys tai laina maksaa laskujaan tai haluat aloittaa uuden projektin, niin ota yhteyttä alla olevalla lomakkeella.
Laina yhteydenottolomake
Nimi: ...........
Sukupuoli: ...........
Ikä: .......................
Osoite: ..................
Maa: ................
Puhelin: ..................
Lainan määrä: .................
Laina Kesto: ................
Kuukausittainen Tuotot: ....................
Ammatti: ...........................
Käyttötarkoitus: ................
Heti kun saamme pyyntösi, sinun lainan takaisinmaksun suunnitelma lasketaan ja lähetetään sinulle.
Odotamme välitön vastaus
Damon Smith
toimitusjohtaja
Sähköposti: [email protected]
ÄLKÄÄ vastatko näihin huijausviesteihin!
Hei,
Olemme sertifioitu rahoitusalan yritykseen, akkreditoitu vuonna 2002, tarjoamme laina yksityishenkilöille ja yrityksille alhaisella korolla 3% (koko laina kestoaikaa), joiden kesto 1 päivästä 20 vuoteen. Jos olet kiinnostunut henkilökohtainen, liike, kiinnitys tai laina maksaa laskujaan tai haluat aloittaa uuden projektin, niin ota yhteyttä alla olevalla lomakkeella.
Laina yhteydenottolomake
Nimi: ...........
Sukupuoli: ...........
Ikä: .......................
Osoite: ..................
Maa: ................
Puhelin: ..................
Lainan määrä: .................
Laina Kesto: ................
Kuukausittainen Tuotot: ....................
Ammatti: ...........................
Käyttötarkoitus: ................
Heti kun saamme pyyntösi, sinun lainan takaisinmaksun suunnitelma lasketaan ja lähetetään sinulle.
Odotamme välitön vastaus
Damon Smith
toimitusjohtaja
Sähköposti: [email protected]
Vastaukset 28
Vanhimmat
Äläs ny tee hätäsiä johtopäätöksiä! Otin Damon Smithiin yhteyttä ja sain 15000 euron lainan ilman vakuuksia. Sanoi vain, että maksat sitten kun jaksat. Lisäsi vielä, että ovat varautuneet niin hyvin tällaisiin todennäköisiin luottotappioihin, ettei oikeastaan ole väliäkään sillä, että maksanko lainaa koskaan takaisin. Ihanaa, että on olemassa tämän kaltaisia luotettavia rahan lainaajia.
kerrohhan toki lisää miten eteni laina asia kyseisen henkilön kanssa.. jotenkin nuo on niin hämäräperäisiä viestejä joita on roskaposti täynnä että voiko oikeesti luottaamenettämättä identiteettiään ja loppujakin rahoistaan jos lainan hakuun sortuu.
joten jos oikeasti olet saanut lainaa niin kerro toki lisää tästä.
itse sain miljoonan vaikka työtön olenkin. lupasin maksa luonnossa tai sisätilissa takas 1 kk.
No en tietenkään pystynyt maksamaan tuota lainaa takaisin. Mutta onneksi näitä samanlaisia lainantarjoajia on niin paljon, että otin 20000 euron lainan herra Jenny Brinksiltä, jolla maksoin vipin pois. Nyt tarjouksia satelee niin paljon, että en edes ehdi lähettelemään lainahakemuksia joka paikkaan ylläpitääkseni lainojen mahdollistamaa korkeampaa elintasoa.
Minulla myös hyviä kokemuksia Damon Smithistä ja Jenny Brinksistä, molemmilta tuli 25 000 euroa lainaa ja todellakin hövelisti sanoivat että maksuaikataulu on erittäin joustava, että milloin vaan muutaman euron heille takaisin saa niin se riitää. On kyllä mukavia ihmisiä nämä.
Paras on kuitenkin Mr Alexander Hollings, häneltä otin peräti miljoona euroa kun tarjouksia koko ajan tuli, ja sain elintasoa korkeammaksi ihan kunnolla. Alexander ei myöskään ole mitenkään turhan tarkka takaisinmaksun kanssa.
Todella hienoa että näitä joustavia avuliaita ihmisiä löytyy tästä kylmästä maailmasta!
Kaunko teillä on kestänyt että olette lainan saaneet ja paljonko olette maksaneet ennakkoon että lainan olette saaneet?
Herää todellisuuteen pahvipää...
Todella nopeaa oli toiminta. Itse asiassa pyysin 300 euron etulainaa, jotta Damon voisi tuolla vaatimattomalla summalla osoittaa rehellisyytensä lainanantajana. Etulaina tuli vielä samana päivänä, kun olin sen asettanut lainan ehdoksi. Tämän jälkeen hyväksyin loput lainasta ja maksusuoritus tuli heti seuraavana päivänä.
Eikö sinun tarvinnut antaa mitään vakuuksia tai maksaa ennakkoja? Entäs oletko asioinut tämän Jennyn kanssa? kuulostaa nimittäin niin uskomattomalta hommalta :D
En luota sellaisiin lainan tarjoajiin, jotka vaativat vakuuksia tai ennakkoa.
Juurihan kirjoitin, että hain herra Jenny Brinksiltä 20000 euron lainan maksaakseni Damon Smithiltä ottamani lainan. Seuraavaksi taidan kääntyä Mr Alexander Hollingsin puoleen, koska rahaa olis saatava lisää. Tuollainen miljoonan euron laina kieltämättä houkuttelisi. Sillä saisin lainat maksettua, elämäni taas kuntoon ja elintason jopa parempaan kuosiin kuin mitä se aikaisempien lainojen avittamana on.
Juu kyseiset henkilöt kumma kyllä antoivat kaikki minullekin sen 25,000 euroa lainaa ihan noin vaan eli kolmelta tyypiltä yhteensä 75,000 euroa. Uskomatonta.... En kyllä niitä pysty maksamaan takaisin mutta sehän kuuluu nykysukupolven tapoihin...
Onkohan tälle alexander hollings tyypille jotain sähköpostia, vois kokeilla itekin. Tämä Jenny ainakin oli minulta vailla vaikka mitä maksuja ja vakuuksia.
Juutoki, tässäpä tulee: [email protected]
Ollos hyvä!
Minä sain maxy leonilta lainatarjouksen ja ei varmaan ole sellaista summaa mitä ei heiltä saisi...oli oikein skannatun henkilökortin kanssa sähköpostia laitettu...laittoi vaan epäilyttämään kun syntymävuosi oli -81 ja kuvassa tummaihoinen ehkä 50-60 vuotias mies....onkohan mahdollisesti jotkut lähettäneet henkilökorttiensa tietoja skannattuna niin näin helposti sitten muokkailevat nitä sopiviksi...ei olis kivan itelle ei....sitä he siinä pyysivätkin että lähettäisin henkilökorttini kuvan heille että varmistuisivat että olen minä..enpä sitten ylläri lähettänyt.
Ja nyt kun tuolta vara sähköpostista niitä selaa niin sellanen 7 eri viestiä eri "ihmisiltä" sinne tullut viimesen viikon aikana.
Hei, ootteko nyt ihan tosissanne vai meneekö nää nyt ihan hihasta vedettynä nämä jutut. Jotkut vähävaraiset meinaan saattavat meinaan tarttua mihin tahansa oljenkorteen ja laittaa todellakin viimeiset kymppinsä joihinkin siirtokuluihin.
Pyydän rehellisyyttä näissä asioissa, jookosta.
Voi Jessus! Ei voi olla ihmiset näin saatanan tyhmiä? Luulin, että noin 99 prosentilla kansasta olisi sen verran todellisuudentajua, jotta noita rahanlainaustarjouksia ei otettaisi vakavasti. Meinaatko tosissas, että joku ulkomailta lainaisi jollekin sattumanvaraiselle suomalaiselle käsittämättömiä rahasummia jollain 3 prosentin korolla? Jos joku noihin huijauksiin menee, niin sellainen pitäisi oikeasti laittaa holhouksen alle.
On tietysti. Nämä lainatarjouksethan ovat tarkoituksella kieleltään kömpelöitä ja muutenkin tökeröitä että niihin saadaan seulottua tarpeeksi yksinkertainen kohderyhmä, joka ei osaa asioitaan hoitaa.
No sen vuoksi juuri laskin, että ehkä noin prosentti väestöstä on niin latvasta lahoa. Lainat ja velka -keskustelupalstalla taitaa vaan olla tuosta prosentin osuudesta suuri osa kärkkymässä helppoa rahaa, joten täällä heidän prosentuaalinen osuus lukijoista on sitten yllättävän suuri.
Lainasin Damon Smithiltä 50000 euroa ja elelen nyt leveästi. Ostin uuden auton ja lähden kohtaulkomaanmatkalle. Lainan sain todella helposti, kun vain vastasin viestiin ja laitoin tilinumeroni ja kopion henkkareista. Kyllä suomalaisilla rahoituslaitoksilla on paljon oppimista. kun täällä on yleisesti jopa 30 prosentin korot, kun Samon lainasi minulle rahaa vain 3 prosentin korolla.
Otan vielä yhden 50 tonnin lainan koska vaimokin haluaa uuden auton ja kaikkea pikku kivaa itselleen. En aio maksaa lainaa takaisin omalla työllä, vaan otan lisää 50 tonnin lainoja jolla sitten lyhentelen. Olen saanut tähän mennessä 50 tonnia, mutta tänään tulee toinen mokoma tilille ja ai kun on kivaa. Onko teillä kivaa vai tylsää?
Minäkin otin Smithin lainan ja elelen todella leveästi. Rahaa on vielä 40 tonnia jäljellä ja aion tuhota nyt loputkin rahat ja sitten otan taas lisää rahaa. Enkä mäkään maksa takaisin, näin se on.
Lainasi aluksi 3 tonnia ja sain sen heti tilille, aikaa kului jotain 10 minuuttia.
Sitten lähetin Smithille viestin, että haluan lainata lisää rahaa, niin seuraavaksi sain 10 tuhatta lisää. Tänään on rahat ihan loppu, lainaan vielä 30 tonnia, että saa rahaa, jotta voin käydä Hesellä ostamassa tarjous purilaisen ja ranskalaiset.
Sitten käyn hakeen muutaman bissen ässä marketista. Sit vois vaikka lähtee ulkomaille, koska sanouduin irti duunista, kun ei tarvi enää töissä käydä kun pätäkkkää on. Oliko niitä vielä muita paikkoja joista saa rahaa? Tarvin kohta lisää mania, koska kun en enää käy duunissakaan, niin rahat voi loppua.
Häh? Jenny lainas mulle heti 3000 euroa ja heti perään 47000 euroa. Korko on vaoin 3 prosenttia. Skannasin henkkarini, annoin tilinumeroni ja sos turvanumeroni ja sain lainan. En aio maksaa takasin, koska tuhlaan kaikki!
Pitikö teidän maksaa heille päin mitään ennenkuin saitte rahat?
Vippiasiakkaiden ei tarvitse maksaa mitään. Onko sulla vippijäsenyys?
Pyytävät 150e ennenkuin maksavat lainan!?
Kirjoitetaan täällä mitä kirjoitetaan, niin epäilen, ettei yksikään tällainen lainan tarjoaja lainaa latin latia, ennen kuin lainan pyytäjä maksaa ennakkomaksua, muka kuluihin tmv., ehkä juuri tuon edellisessä viestissä mainitun 150 euroa. Maksun maksaminen ei vain taida taata sitä, että laina lopulta myönnetään.
Suhtaudun tällaisin vippitarjouksiin niin epäluuloisesti, etten ole tohtinut ruveta esimerkiksi haamuasiakkaana selvittämään, saisinko lainaa vai en. Sitä paitsi en halua maksaa tällaisista kokeiluista, ja jos lainan saisin, niin (kovine) korkoineenhan joutuisin maksamaan sen takaisin riippumatta siitä, käytinkö rahoja itse asiassa lainkaan.
Voi hyvänen aika??????, etkö sinä tajua, että tämä on ihan hupijutustelua. Eivät he ole saaneet latin latia, kunhan pitävät "hauskaa". ÄLÄ missään tapauksessa mene makselemaan mitään. Nämä ulkomailta tulleet "lainatarjoukset ovat TÄYTTÄ HUIJAUSTA. Se 150 € on iäksi mennyttä, jos menet maksamaan ja mitään et saa.
Mulla on tapana lähetellä Nigeriaan lainatarjousmeilejä sattumanvaraisesti valituille vastaanottajille sekä lainatarjousviestejä nigerialaisille keskustelupalstoille. Osaan nigeriaa surkeasti, mutta ei se haittaa, kun nykyään saa teksteihin helposti käännökset internetistä.
Tarjoan lainoja aina muutamasta kymmenen euron arvosta aina jopa kymmeniin miljooniin. Sitten kun joku idiootti menee lankaan ja lähettää lainahakemuksen, niin nauran paskaisen naurun ja pyydän tätä maksamaan lainasta ensin käsittelymaksuna muutaman kanan tai lehmän. Olen perustanut näillä huijaamalla saaduilla kanoilla jo kanalan ja navettakin on jo suunnitteilla, koska lehmiä tulee ovista ja ikkunoista. Yhtään lainaa en oo tietenkään koskaan myöntänyt, vaan kerään vaan noita "käsittelymaksuja". Vittu, että nuo nigerialaiset on pässejä :D Miten ne voi olla noin hyväuskoisia??? No, meitsi käärii tästä voitot, joten ei parane valittaa.