Turvallinen hyvinvointiyhteiskunta. Kysypä aiheesta maaseudun ihmisiltä, joiden poliisi on viidenkymmenen, kuudenkymmenen kilometrin päässä. Ja siirtyy pian kauemmaksi. Kysy Laajasalon-Tammisalon (Helsinki) asukkailta, joiden asuntoihin murtaudutaan (kymmeniä äskettäin) yöllä heidän nukkuessaan. Miksi nuoret ovat laajalti pahoinvoivia? Miksi vanhusten hoito saatettiin häpeälliseen tilaan? Miksi mielenterveyspotilaat harhailevat kaduilla? Miksei rikollisia laiteta linnaan? Parantuvatko he jotenkin, kun heidän sallitaan jatkaa rikoskierrettään? Onko se jotenkin eduksi heidän uhreilleen? Pitääkö heillä saada olla ihmisiä, joihin he voivat purkaa vapaasti vihansa tai varastaa heidän työstään säästämäänsä omaisuutta? SDP on tästä tilasta keskeisesti vastuussa.
Demarivalheet osa 3
teot puhuvat
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Onko demarien kannattajista suurikin osa rikollisia, koska heitä pitää hyysätä uhrien kustannuksella?
Senkin johtopäätöksen voi kiskaista.
Miten SDP on vastuussa? Älä levitä perätöntä tietoa. Keskusta on paljolti vastuussa kun se on ollut päministeripuolue 8 vuotta. Kokoomus on ollut rinnakkaispuolue päätösten teossa. Kyllä on Viinasen, Niinistön, kepuli Ahon ym. kädenjälki näkyvissä nykyisessä tilanteessa. Persut huutelevat puskista Eu:sta, mutta eivät ota vastuuta mistään. Sairaslomapinnareistakin persut ovat ylivoimaisesti suurin ryhmä ja tämä on tutkittua tietoa.
Sdp-vastuunpakoilua jo 100-vuotta.
Jälleen demut syyttää virheistään muita, eikä kanna tekosistaan minkäälaista vastuuta.
Täytyy olla jotensakin kieroutunut, jos demareita äänestää.
Demarit on tekemässsä yhteiskunnastamme turvattoman rosvopesäkkeen, joka ei huolehdi sairaista sen enempää kuin vanhuksistakaan, sati että edes koulunkäynti olisi turvallista.
Demarit valehtelee alati, ja toimivat jatkuvasti vaalilupaustensa vastaisesti.
Kepulien hätä on suuri, kannatus 13 % ja demareista tulee suurin puolue. Voi surullisia kepulaisia. Turvenuijia on vain kourallinen enää, pienet tilat ovat historiaa kiitos Eu:n ja sinnehän mentiin kepujen toimesta. Suuret tilalliset ovat Kokoomuslaisia.