Haastan sinut vastaamaan kysymyksiini.
Miksi kutsutaan henkilöä joka häviää oikeudessa.
Entä henkilöä joka tekee lähimmäisestään tarpeettoman tutkintapyynnön. Jonka käräjä- ja hovioikeus on todennut väräksi.
Ole mies, jos olet. Ja vastaa kysymyksiini.
Mutta siihenhän sinä tuskin kykenet, Ainoa mihin kykenet on poistattaa tämän aloitus,siihen vastaamatta.
Miksi kutsutaan henkilöä joka häviää oikeudessa.
Entä henkilöä joka tekee lähimmäisestään tarpeettoman tutkintapyynnön. Jonka käräjä- ja hovioikeus on todennut väräksi.
Ole mies, jos olet. Ja vastaa kysymyksiini.
Mutta siihenhän sinä tuskin kykenet, Ainoa mihin kykenet on poistattaa tämän aloitus,siihen vastaamatta.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Katkelma Ankkuri-lehden sivulta.
Näille surullisen hahmon ritareille nauraa koko Kotka.
Kerrankin lokakuu. On todellinen lokakuu, Kun ne kunnallisvaalit, Saavat aikaan, Vaalikiiman, Tolkku katoaa, Alkaa loan heittäminen, Mitä muutakaan voi, jos ei oma kilpi kiillä.
Persut puhuvat vain totta.Mahtoivat Karhulan demarit yllättyä.Kun persut antoivat.
Vessun heille.Sähköliittokin ilmottautui omistajaksi.Turhaan.Koskaan ei tiedetä.
Merivirran ja Hirvosen olleen väärässä.Tai siis.Eivät itse tiedä.
"Koskaan ei tiedetä.
Merivirran ja Hirvosen olleen väärässä.Tai siis.Eivät itse tiedä."
Joopa joo,näinhän se tuntuu menevän. Ovat oikeassa silloinkin kun ovat väärässä.
Eikä ole Artosta vastamaan kysymyksiini. Vaikka ei ne nyt niin vaikeita olleet. Vai liekkö vastauksen kirjoittaminen liian kova paikka,jos edes siteeksi pysyisi totuudessa.
No ei saanut vastausta toinenkaan kirjoittaja joka kysyi Artolta. Miksi Kotkan kaupunki maksaisi 200 000€ ,jos oikeus on katsonut vaateen perusteettomaksi ja vielä oikein hovia myöten.
Pitkiä liturgioita kyllä kyetään kirjoittamaan. Muta yksinkertaisiin kysymyksiin ei Artosta ole vastaamaan.
Ei kykene Arto vastaamaan. Siis minun kirjoissani ei ole sanojensa mittainen mies. Rehellisen miehen ei ole vaikea vastata esittämiini kysymyksiin.
Ei rehellisen miehen olisikaan vaikea vastata. Mutta taitaa olla tämän kunnalispolitiikon tapa. Arvostella kyllä muita. Mutta kun vastauksia halutaa,alkaa suuri hiljaisuus.
Miettikää siis ketä äänestätte arvon Kotkalaiset. Sillä eräs puolue ajaa yli 200 000€ perusteetonta maksua kaupungille. Sillä summalla saisi 3 keskipalkkaista ihmistä vuodeksi töitä kaupungilta. Esim. Vanhusten palveluun,lastenhoitoon tai nuorisotyöhön.
Nämä kaikki kysymykset ovat kesken eri oikeusasteissa. Odotellaan korkeimman oikeuden päätöksiä.
Arto, etkö huomaa jonkun katkeran tyypin kyselevän sulta sitä ja tätä Kervisen asiaan liittyen. Se tyyppi on Kervis-vihassa menettänyt otteen ja sen takia suoltaa palstoille kaikkea potaskaa välittämättä levittämästään valheesta piiruakaan.
Olen huomannut kyllä tämän kateellisen tyypin joka tietää rehellisen Asko Kervisen saavan lähiaikana korvauksen laittomasta menettelystä.
Siksi pitää rehellisesti hänelle kertoa olemme ajan hermolla. Se kismittää häntä suuresti ja menettää yö unensa miettiessään titen Suomessa sitkeys palkitaan.
Arto ei kerkiä nyt vastaamaan, etsii housujaan ryyppyreissun jäljiltä. Myös kanne tekeillä, että kunta maksaisi kadonneet housut.