Seppo Lehto lähti

ennenkuin saapuikaan.
122098
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Järki tyyppi, näki, että varkautelaiset rupeavat kampittamaan valtuustoa myöten heti valinnan jälkeen, vaikka ei ole edes töitä aloitettu.

Tyypillistä varkautelaista yhteistyökykyä !

Äänestä
  • Ha ha ha, , hyvä niin.
    Sillä miksi ängätä paikalle, tai laittaa muutaman vöyhäkkeen toimesta paikkaa edes hakuu. Jos kerta omastakin takaa siihen olisi tullut tekijä, eikä palkkauksen kanssa olisi tarvinnut köyhän "kaupungin" murehtia.

    Äänestä

  • Puna-armeijan sotarikoksia tehtaillen politruggien historiassa ei ole mitään innoittavaa vaan kaikki kuuluu kommunismin ja isovenäläisyyden häpeään. https://Puna-armeija.blogspot.com kertoo lisää faktoja #SeppoLehto #kuntavaaliehdokasTampere

    Äänestä

Raija Voutilainen ei ole pätevä, sopiva ehkä vasureille.

Äänestä
  • Jos ihminen hoitaisi työnsä asiallisesti, ei turvamiehiä tarvittaisi.
    Liika ylimielisyys ja tavallisen ihmisen vähättely pistää monelle vihaksi.
    RV ei missään tapauksessa enää mihinkään virkaan Varkaudessa. Taidot ei riitä.

    Äänestä

  • ei lisää alasajoa kirjoitti:

    Jos ihminen hoitaisi työnsä asiallisesti, ei turvamiehiä tarvittaisi.
    Liika ylimielisyys ja tavallisen ihmisen vähättely pistää monelle vihaksi.
    RV ei missään tapauksessa enää mihinkään virkaan Varkaudessa. Taidot ei riitä.

    varmaan aavisti mitä edessä on....kaikenlaista kähmintää ym....varmaan teki oikean ratkaisun

    Äänestä

  • on tämäkin kirjoittaja pahemman keran , selvitäpä taustoja tarkemmin

    Äänestä

Virathan Varkaudessa pitäisi jakaa kaikille epäpäteville tumpeloille, kun on vain eliitin kavereita. Nyt Varkaus karkoitti hyvän lääkärin ja pätevän hallintomiehen, kun tuli muualta.

Kehitysjohtajaksi palkattiin vanha varkautelainen, jotta pysyisi eliitin ohjaksissa, olisi mukana käminnässä eikä toisi liikaa uusia levottomia ajatuksia.

Äänestä
  • ei halunnut että nämä kaikkitietävät poliitikkomme" käskyttävät" häntä.....ja puukottavat selkään

    Äänestä

  • seellkkäään kirjoitti:

    ei halunnut että nämä kaikkitietävät poliitikkomme" käskyttävät" häntä.....ja puukottavat selkään

    Kaikki pelkäävät persuja. Niinhän ne itse luulee

    Äänestä

No eiköhän Puurtilanniemestä löydy vielä joku sopiva tähänkin pestiin... jos ei muuta niin Lehtosen rouva, kyllä se lähärikokemusella hoitaa tämän pesti. Ei tarvitse kuin vähän alentaa koulutus vaatimuksia niin sillä se hoituu niinkuin teknisen johtajakin pestissä....

Äänestä
  • Kylä on ylilääkärin palakkaan 11000€liikoo.Ei tarttes maksoo kun ei tuettas taidetta risman etteen. Kippeekshän siinä niska tulloo kun molempoo taideteosta ihhailoo. Voe helevettiläinen sentää 🤣

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


SOTE-yllätys kirjoitti:

ennenkuin saapuikaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu