Onko teillä tullut vastaan uusia/tuoreita kuntavaaliehdokkaita? En haluu samoja äänestää!
Kävelin tänään kävelykadulla ja kepun teltalla joku Könttä kailotti mikrofoniin pakkoliitoksista ja jyväskylän rahan käytöstä. Ihmetteli Jyväskylän rahojen tuhlausta! Piti ihan tarkistaa onko tuon nimistä olemassakaan vuan kyllähän tuo netistä löyty. Onko muita ehdokkaita painunut mieleen? Haluun jotain uutta äänestää. Mulla jäi tuo nimi muistiin.
Kävelin tänään kävelykadulla ja kepun teltalla joku Könttä kailotti mikrofoniin pakkoliitoksista ja jyväskylän rahan käytöstä. Ihmetteli Jyväskylän rahojen tuhlausta! Piti ihan tarkistaa onko tuon nimistä olemassakaan vuan kyllähän tuo netistä löyty. Onko muita ehdokkaita painunut mieleen? Haluun jotain uutta äänestää. Mulla jäi tuo nimi muistiin.
Vastaukset 11
Vanhimmat
suurin osa ehdokkaista, kun pääsevät päättämään asioiden tilasta, kannattavat edelleenkin kaikenlaisten siltojen alusten valaisemisisia, puitten valaisuita aamuyöstä maasta käsin, sekä seinien valaisuita.... sinne menee veroeruo poikineen,,, kaupunkilaisten peruspalveluista sitten onkin pakko säästellä.
Toisaalta vituttaa sekin, kun vaaditaan yksityisiä kuluttajia säästämään energiaa ja sähköä ottamalla sähkölaitteet pois valmiustilasta ja toisaalla sitten tuhlataan ihan päättömästi kaupungin toimesta sähköenergiaa.
Yksittäinen ihminen yleensä ITSE maksaa nuo kuluttamansa sähköt, toisin , kuin nuo moottoriteitten valaisut ja muu silta ja seinävalaistus läpi yön menee kaupungin varoista, jotka kootaan veroina kansalaisilta.
Joo, ei missään tapauksessa, varsinkaan rumien seinien valaisua.
Niihhän se monesti on. Ite kuitenki aina oon äänestäny ja haluan jotakuta uutta äänestää ja kivempi on joku nuori sinne äänestää ku samoja vanhoja kaljamahoja! Eikähä sitä tiijjä ellei äänestä, että miten käy!
äänestäessään TIETÄÄ... että kaikki jatkuu samalla mallilla hyvässä yhteistyössä yli puolerajojen "hyvävelihengessä" muutamia "häiriköitä' lukuunottamatta, jotka nekin taitavat vaan esittää populistista teatteria ihan omien kannattajiensa vuoksi.
Ulkoistetaan nuo kaupungin valtuutetutkin vaikka virolaisille/puolalaisille rakennusmiehille, romanikerjäläisille... saadaan yhtä hyvää pätöksentekoa ja paljon halvemmalla. Ohjeeksi vaan heille, että kaikki päätettävät asiat pitää tutkituttaa jollakin markkinatalousvetoisella konsulttiyrityksellä... näin pesevät kätensä kaikesta vastuusta.... kun asiat menee, niinkuin ne menee.
Ketään outoa höpöttäjää ei pitäisi ainakaan äänestää.
"kivempi on joku nuori sinne äänestää ku samoja vanhoja kaljamahoja"
Tässä olisi yksi tuore nelikymppinen kaljamaha ehdolla. Tosin hukkajaputken harmiksi olen kyllä melkoisen kova höpöttämään :(
Ajatuksiini voi käydä tutustumassa vaikka blogisivuilla akimiettinen.blogspot.fi.
Onnea ehdokasetsintään!
On siellä uusia, mm ympäristöasioista kiinnostunut, jättikuntia ja muuta kokoomuslasta meininkiä vastaan, nro 458. Puolue keskusta.
porukkaa nuo persut. Ei ensimmäistäkään kuvaa ehdokkaista kaupungin sivulla.
Tokko noita kannattaa edes äänestääkään, jos ei tommosta asiaa, kuin valokuvaa saa itsestään järjestettyä.
http://www3.jkl.fi/hallinto/vaalit/2012ehdokkaat/lista.php
Hörhö joka aloittaa vuodatuksensa naisen sukupuolielintä kuvaavalla termillä, ei ole yhteiskuntakelpoinen äänestäjä ja voidaan luokitella ainoastaan venäläisen älykkyysosamääräjärjestelmän mukaan. Mensalaisesta ei löydy niin pientä lukemaa!
onneksi meillä "yhteiskuntakelvottomilla" on ihan yhtä monta ääntä, kuin teillä omasta mielestänne paremmilla kansalaisilla..
Oon ihan tavan duunari ja äänestin Könttää. Hyvä tyyppi, juttelin kävelykadulla. Ei se turhia höpötä ja fiksun oloinen nuori. Loppupahan tämänki ketjun kysymys.