FSX Tehtävät

rookieblue

Päänvaivaa aiheuttaa erityisesti vesitaso-tehtävä ja Hawaiji-lento.

Vesitasossa se kundi vonkaa kyytiä siellä laiturin nokassa. Kaikki menee ihan hyvin mutta miten lähestyä sitä laituria? Jostain syystä vesitaso ei enää käänny ja joka kerta päätyy rantahietikolle. Ehkä ratkaisu on niin yksinkertainen etten huomaa sitä.

Hawaiji tehtävässä se kiitorata ei yksinkertaisesti riitä. Lähestyn kenttää sakkausnopeudella ja yrittänyt epätoivoisesti laskua molemmista suunnista mutta ne helevetin puut estää normaalin laskeutumisen ja kun ylitän ne puut on jo myöhäistä jarruttaa vaikka laitan speedbraken jopa engine-offin ja tietysti jarrut kun touchdown. Hemmetin kelkka luistaa aina ulos joko mereen tai toisesta suunnasta pusikkoon.
Hemmetin huvittavaa kun kone luisti viimeksi kylki edellä jorpakkoon.

Tarkemmin nuo missionit: San Juan island run, Hawaian checkout.
Please help.

2

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • samavika...

      Hawaijin nutuista ei tietoo, mut oletko laittanu ponttoonien peräsimet vedessä alas, eli ctrl w tai tjsp. Kyllä ainakin alkaa kääntyä.

      • rookieblue

        Thank you.

        Olisi pitänyt malttaa lukea se tehtäväjuttu siellähän se mainitaan control w.
        Toisaalta olisin halunnut tiputtaa sen turistin (drop gargo) 3000jalasta sen verran pään vaivaa aiheuttanut varmaan odotti että kannan sen matkalaukutkin sen puolesta.

        Anyway kyllä kääntyi ja kiitokset.

        ps. Ei tällaisilla kysymyksillä uskalla mennä fsnordiciin nehän nauraa pihalle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      65
      4196
    2. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      46
      3979
    3. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      36
      3482
    4. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      16
      2903
    5. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      34
      2729
    6. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      14
      2532
    7. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      2144
    8. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      12
      1236
    9. Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi

      Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta
      Ikävä
      154
      1179
    10. Mitä ajattelet

      Mies minusta tänään?
      Ikävä
      80
      1016
    Aihe