pakenevat kansain välistä rikos oikeuden käyntiä

Suomen tasavallan viroissa olevat olivat ensimmäisen kerran sotilaallinen uhka kun hs uutisoi 200 tuomiosta ihmisoikeus rikoksista. Oikeuslaitos eli eduskunnan oikeus asiamiehen kansliasta postitettiin sen jälkeen ilmoitus ääni oikeudesta vara tuomari niinistö vaaleissa, diplomaatti postia meni hs päätoimittajan ja kustantajan lisäksi myös eduskunnan oikeus asiamiehen kansliaan arkadian katu 1 sähköposti osoite eoa-kirjaamo ko tuomarille. sielllä oli 200 tuomion ihmisoikeus rikoksista lisäksi määräys saapua kansain välisen oikeuden eteen.
Hs uutisoi alkuvuonna 2012 uudesta oikeus ministeristä pl osoitteella on ruskeasuon/meilahden posti ja sähköposti osoite hs uutisoimana oli eao-kirjaamo. Perustuslakien määritteleminä viran omaiset käsittelevät verorahoja ja oikeuslaitokselle kuuluu viran omaistoiminnan ja vaalien laillisuus. kunnallisvaalit on estettävä ennen kuin alkavatkaan. kustantajat ja päätoimittajat tekevät rikoksen kun julkaisevat valheellista tietoa muka laillisista kunta vaaleista eivätkä kerro uutisissa totuutta sekä yllyttävät rikokseen.

5

151

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kysyjä.

      onko tämä aloitus vitsi?

      "kansainvälinen" on yhdyssana, samoin "ihmisoikeusrikos", "oikeusasiamies", "äänioikeus", "varatuomari", "diplomaattiposti", "oikeusministeri", "sähköpostiosoite", "viranomainen", "viranomaistoiminta", "kuntavaalit" ovat nekin kaikki yhdyssanoja.

      • ...

        Lisäksi kappalejako kutakuinkin puuttui, ja koko asia oli niin epäselvästi esitetty, etten todellakaan jaksanut edes yrittää ymmärtää mitä kirjoittaja oikein ajoi takaa.


    • älypersuehdokas..

      Aloitus on tyypillistä persujen osaamista. Äidinkielen osaaminen on persuille mahdotonta.

      • rautaako?

        Persut ovat ahkeria pulustamaan isäm maata. Se riittää.


    • Kansa ihmettelee

      Ajattelin samaa, että tämän aloituksen täytyy olla heikkotasoinen vitsi, jota ei jaksanut edes lukea loppuun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      253
      9444
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      152
      7702
    3. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      152
      5281
    4. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      152
      4963
    5. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      58
      4670
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      105
      4340
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      128
      4164
    8. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      168
      1978
    9. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      9
      1849
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      291
      1645
    Aihe