Isompi auto herättää ihastusta. Suuri palkka herättää ihastusta. Suuri vastuu herättää ihastusta. Isompi talo herättää ihastusta. Jos kukaan ei sano, että ompas pieni tai iso kalu, niin silloin se on optimaalin kokoinen.
Tottakai on !
kaluillaan....
4141
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tai pieni vaan.
Yleensä kohteliaat eivät huomauta pienestä munasta. Jo keskikokoista kannattaa sanoa isoksi. Se tekee kuulijalle hyvää, vaikka sielun pimeydessä tietääkin, että eihän tuo nyt vielä kummoinen ole.
Iso talo, auto tai toisen iso palkka ei herätä kyllä yhtään mitään. Enemmän vituttaisi jos naapurista löytyisi iso kullli ja sekään ei paljoa...:D
Mutta kuitenkin naiset ostavat aina pienen ja näppärän auton.
http://maxcdn.thedesigninspiration.com/wp-content/uploads/2010/06/Ferrari-612-GTO-0041.jpg
Varmaan monelle naiselle kelpaisi tuollainen pikkuinen. Pitkä nokka pitää olla pienessäkin.
Itsekin huolisin punoittavan pitkänokkaisen;) (auton)
Pieni näyttää isossa vaikkapa autossa pienelle, mutta silti pieni tarvitsee ison auton pienuuttaan vaikka näyttää tyhmälle käppänälle. Isossa isokin näytää pienelle.