Ennakkoäänestäjä

Kävimpä äänestämässä! Ehdokaslistaa selaillessa tajusin että henkilö ketä olin aikaisemmissa vaaleissa äänestänyt, (olen aina äänestänyt henkilöä en puoluetta), oli PerusSuomalaisten listalla.
Ensimmäistä kertaa ei omatuntoni ja oikeustajuni antanut periksi äänestää kyseistä ehdokasta. Koska en missään tilanteessa voi kuvitella lukeutuvani kyseisen puolueen tukijoihin.
Olen pahoillani!!
12223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Varmasti omatunosi alkoi kolkuttaa.
Mutta osasit kyllä tehdä hyvän jutun omasta tyhmyydestäsi.
Mutta näin käy kun ei seuraa aaaaaaaassssssssssiiiiiiiioooooooooiiiiiiiiiiiiiitttttttttttttaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Äänestä
  • Valitettavasti olen seurannut turhankin tarkkaan asioita valtakunnantasolla!!
    Voitko sinä kannattaa puoluetta joka vastustaa, valittaa, valehtelee, on rasistinen, haukkuu toisia ehdokkaita ja puolueita, on yhden aatteen takana, toimii pelkillä mielikuvilla, ei esitä mitään rakentavaa, perustaa toimintansa pelkkään henkilöpalvontaan ja äänestäjien aliarvioimiseen??
    Minä en pysty kannattamaan, mutta onnittelen kaikkia heitä ketkä tuohon kykenevät.
    Yksi Vennamo riitti, ei Suomi tarvitse enää toista populistia!
    Niin, eihän oikeuslaitos ehdi kohta tekemään muuta kuin selvimään kyseisen puolueen valtuutettujen örveltämisiä.

    Äänestä

Onko tämä nyt joku Kokoomuksen provo.ja mitä me sillä tiedolla teemme ketä ja mitä olet äänestänyt.

Äänestä

Nm,Uuden numeron olisi syytä ryhtyä itse ehdokkaaksi, kun kerran mukamas asioita seuraat.Tietäisit ettei ainakaan omatunto alkaisi kolkutella,ja loikkauksen riskikin olisi omissa käsissä.Eikä tulisi ääntä annettua katteetomia vaalilupauksia ,paljon mainoksessa luvanneelle ehdokkaalle.Kunnan kassa tyhjän sutka,kunhan peruspalvelut pystyisi takaamaan on realistinen näkemys.

Äänestä

On ihan yhdentekevää, keitä valtuustoon valitaan. Samanlainen meno täällä jatkuu kuitenkin.
Meikäläisen ääntä ei joukosta löydy. Eipähän sitten olla ketään vastaankaan.
Eläköön nukkuvien puolue!

Äänestä
  • Hyvä pointti! Kaveri lähti Persujen fuulaukseen mukaan, enpä enää kaveriksi kutsu, menkööt!!

    Äänestä

  • auts mun persua kirjoitti:

    Hyvä pointti! Kaveri lähti Persujen fuulaukseen mukaan, enpä enää kaveriksi kutsu, menkööt!!

    ehkä hän ei sinua kaveriksi tarvi jos poliitiikan takia kaveruuden jätit.pitäisi osata erottaa politiikka ja kaveruus !!

    Äänestä

Täällä on aina yhtä ihanaa ja positiivista :)

Äänestä

jos henkilöä olet äänestänyt, niin eihä se henkilö ole kukaan muu kuin oma itsensä. viis puolueesta. sattumalta persut haluu pitää peruspalveluista huolen, mut eihä se kaikille sovi. rakennetaa nyt uimahalli vaikka... tai maanalainen parkkiluola. ddemarit portille rahastamaan

Äänestä
  • Persut ei halua pitää kiinni mistään muusta kuin muitten mollaamisesta,kaiken vastustamisesta ja omasta messiaan palvonnastaan!!

    Äänestä

No hemmetti, eikun Persua äänestämään. Saadaan nää rättipäät takaisin kotio, palataan takaisin viiskytluvullu, pannaan hanttii kaikkea mikä vastaan tulee, ja ollaan niiku ei oltaskaan!!

Äänestä
  • Juha Koivula on hyvä valinta. Nuori järkevä kaveri

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uusi numero kirjoitti:

Kävimpä äänestämässä! Ehdokaslistaa selaillessa tajusin että henkilö ketä olin aikaisemmissa vaaleissa äänestänyt, (olen aina äänestänyt henkilöä en puoluetta), oli PerusSuomalaisten listalla.
Ensimmäistä kertaa ei omatuntoni ja oikeustajuni antanut periksi äänestää kyseistä ehdokasta. Koska en missään tilanteessa voi kuvitella lukeutuvani kyseisen puolueen tukijoihin.
Olen pahoillani!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu