voiko poliisilla olla tatuointeja/lävistyksiä?

vai hyväksytäänkö sellasta tyyppiä edes sinne poliisikouluun?
2225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niinkuin kaikilla muidenkin nahkapää liivijengien jäsenilläkin, poliisilla pitää olla tatuoituna jengitunnukset. Lävistyksiä saa olla, mutta useimpien poliisien kivunsietokyky on niin surkea ja äiti niin vihainen, että eivät uskalla ottaa.

Äänestä

Kaikilla poliiseilla on takamuksessa suunnilleen anuksen tienoilla tatuoituna teksti: "polisbatong only".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


wannaknow kirjoitti:

vai hyväksytäänkö sellasta tyyppiä edes sinne poliisikouluun?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu