Skodan Suomi-sivut

Parempi ote!

Laahaavat aina vaikka kuinka paljon perässä muiden maiden Skoda-Auton sivuihin verrattuna. Koskahan aikovat meillä kertoa esim. Fabian face-liftistä joka tulee jo nyt elokuun alkupuolella?

http://www.ultimatevw.com/etusivu/?cmd=sahke&id=72

Saisivat panostaa muutenkin sivuihinsa.

2

1159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niki

      Kaikkea sitä kuulee. Skoda-auto uudisti sivujaan yhdessä vaiheessa vastaamaan samaa ulkonäköä kuin muissa maissakin ja sivuston toimivuus/ulkonäkö on huippuluokkaa. Samoin sisältöä on paljon enemmän kuin millään muulla suomalaisen maahantuojan sivustolla.

      Ei suomessa yhdenkään maahantuojan sivut ole ehkä täydelliset, mutta Skodan selkeästi parhaat.

      Tajuat mitä tarkoitan, kun vierailet esimerkiksi seuraavilla sivuilla:

      http://www.alfaromeo.fi
      http://www.fiat.fi
      http://www.suzuki.fi
      http://www.hyundai.fi
      http://www.gmdaewoo.fi

      Ja siis näitä huonoja esimerkkejä löytyy todella paljon... Hyvät ovat Skodan lisäksi harvassa...

      • Sama

        Joidenkin automerkkien kotisivut ovat todellakin huonoja mutta nyt ei ollut kyse sivuista yleensä, vaan Skodan sivuista muiden maiden vastaaviin verrattuna. Niihin verrattuna kotimaiset sivumme kulkevat perässä.

        Uuden Octavian myynti alkaa syyskuussa - siis kuukauden kuluttua. Eikö hintoja ole vieläkään päätetty vai mitä ihmettä niitä pantataan?

        Entä Fabian uudistuminen? Missä on siitä tietoa? Ihmettelen vaan että tieto putkahtaa aina ensin joltain toiselta taholta, eikä varsinaiselta maahantuojalta!

        Ihan vain tiedoksi että kyllä näiden kotisivujen tulisi ensisijaisesti toimia niin sanottuna "ilmoitustauluna", jonne uudet tiedotteet tulevat ENSIMMÄISENÄ. Verratkaa esim. Tsekin tai Saksan Skoda-sivustoihin.

        Positiivinen palaute, jos sillä nyt enää on merkitystä, tulee sivujen tyylikkäästä ulkoasusta ja melko käyttökelpoisesta sivuhierarkiasta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      66
      2211
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      6
      1836
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      238
      1354
    4. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      216
      987
    5. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      980
    6. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      90
      967
    7. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      21
      935
    8. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      766
    9. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      39
      760
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      729
    Aihe