Venäjänkielisiä on Suomessa noin 51 000 (vuoden 2010 tieto). Tämä tekee 0.97% Suomen väestöstä.
http://www.rusin.fi/fi/venajankieliset-suomessa
Näistä siis ulkoministeri Sergei Lavrovin mukaan 16 000 lasta on suomalaisella keskitysleirillä?
Lavrov on Goebbelsin jäljillä: "Kun kerrot valheen, kerro iso":
http://fi.wikiquote.org/wiki/Joseph_Goebbels
http://www.rusin.fi/fi/venajankieliset-suomessa
Näistä siis ulkoministeri Sergei Lavrovin mukaan 16 000 lasta on suomalaisella keskitysleirillä?
Lavrov on Goebbelsin jäljillä: "Kun kerrot valheen, kerro iso":
http://fi.wikiquote.org/wiki/Joseph_Goebbels
Vastaukset 8
Vanhimmat
Vai homoporvari voi olla nuin kova valehtelemaan.
Suuri maa, suuri valhe...
Ja hölö hölö
Molotov-Ribbentrop-sopimuksen muka salainen lisäpöytäkirja oli Stalinin naurettava ansa lännen imperialisteille. Ha.
Sehän toitottaa juuri sitä mitä käsketään.Nyt käskettiin "iskeä" helppoon kohteeseen,siis Suomeen.Kiinnitetään huomio taas muualle kuten aiemminkin kun omat puuhat eivät kestä päivänvaloa.Uutta tässä oli se,millä volyymillä venäläinen ei vapaa lehdistö otettiin kampanjaan mukaan.Hölmömmät jopa uskoivat mitä venäläiset pokkana valehtelivat.Täällä ollaan niin sinisilmäisiä barbaarien toiminnalle,etteivät kaikki edes ymmärrä miten niiden ajatusmaailma toimii vai toimiiko lainkaan.
Kansanmurha assadin kanssa on niin likaista puuhaa, että kurjistuvan kansan huomio pitää siirtää "ulkoiseen viholliseen " joka tällä kertaa on suomalainen hyvinvoitivaltio.
Housuissa sinulla on hyvinvointivaltio.
Onpa hyvinkin, mutta sinulla on housuissasi vain vodkan marinoimat rusinat...
Neuvostoliitto antoi 1930-luvulla liittolaiselleen natsi-saksalle mallin keskitysleirien rakentamisesta. Mahtoiko se antaa göbbelsille myös ylen määräisen valehtelun taidon?