"Hinnasto (huom. koti- tai hotellikäynti on alk. 200e 20e taksikulut)"
Tämä lause lainattu erään sihteeriopiston hupakon ilmoituksesta. Ovatpa hupakot laiskoja,kun eivät maksa kävellä/pyöräillä asiakkaan luo. Tai omalla autolla tulla myös julkiset kulkuvälineet tulevat halvemmaksi.
Aika säälittävää maksaa lisä maksua vielä jostain taksista vaikka 1km matkasta.
Tämä lause lainattu erään sihteeriopiston hupakon ilmoituksesta. Ovatpa hupakot laiskoja,kun eivät maksa kävellä/pyöräillä asiakkaan luo. Tai omalla autolla tulla myös julkiset kulkuvälineet tulevat halvemmaksi.
Aika säälittävää maksaa lisä maksua vielä jostain taksista vaikka 1km matkasta.
Vastaukset 8
Vanhimmat
on varaa esittää vaikka minkälaisia veloituksia. Kiimaisia ukkomiehiä riittää, jotka
ovat valmiita maksamaan kaikki kulut vain saadakseen irstailla.
Jos suomeen tehtäisiin laki jossa kiellettäisiin ukkomiesten prostuilu, alkaisi prostujen
taksat ja vaatimukset pienemään. Ei olisi asiakkaita enää keneltä vaatia ja maksattaa,
Ukkomiehet ylläpitää veroista loisivaa ja rahastavaa tuhansien prostujen laumaa.
Runkkaaminen tulee sulle halvemmaksi.
Aika säälittävää valittaa hinnoista täällä. Jos hinnat ovat liian kovia sinulle niin äänestä lompakollasi eli älä osta.
Minusta on aivan luonnollista että jos ostan prostituoidun jostain ravintolasta, maksan luonnollisesti taksikulut ja myös jos hän haluaa syödä tai ottaa drinkkiä niin maksan ne. Paljon mukavampaa ensin juoda drinkkiä prostituoidun kanssa ja viedä syömään ennenkuin mennään hänen kotiinsa. No kieltämättä 200 euroa on jo sen verran hyvä hinta että kyllähän siitä jo voisi varmaan ammattilainen itsekin taksin kustantaa. Mutta sehän riippuu minusta aivan prostituoidun laadusta. Itse en kylläkään yleensä koskaan osta naista ilmoituksen perusteella, paljon mukavampaa tavata maksullinen nainen ravintolassa ja drinkkiä juodessa jutellessa sopia hinnoista, ajasta ja mitä haluaa tehdä. Näkee mitä on ostamassa.
En tajua mitä ihmeellistä ammattilaisen vuokraamisessa on. Kyllä mä mieluummin vuokraan Mersun tai Ferrarin kahdeksi tunniksi, kun ajan ruosteisella Ladalla koko lopun ikäni. Itselläni on ainakin paljon paremmat muistot vuokraamistani naisista, kuin niistä joiden kanssa olen vuosien ajan avoliitossa asunut. Paljon halvemmaksikin on tullut.
Tapaaminen näkemättä ja keskustelematta ensin on molemminpuolisesti parempi juttu. Niin asiakas kuin palvelun tarjoajakin tietää paremmin mihin on joutumassa ja siinä missä asiakkaalle selviää mitä olisi halukas maksamaan, niin myös palvelun tarjoajan on helpompi päättää mihin hintaan on valmis palvelujaan tarjoamaan.
Siis tarkoitin että tapaaminen kun näkee ja keskustelee ensin on parempi juttu.
Mies maksaa AINA, joko omalle vaimolleen tai sitten hupakolle.
Minä maksan hupakolle, joka poistuu luotani puuhien jälkeen sen sijaan, että jäisi nalkuttamaan.
Jos mies on persaukinen eikä kykene maksamaan vaadittua summaa, on parasta mennä torille ja ostaa "helppoheikiltä" tusina näppylähanskoja.