Pelicans mestikseen

fair play

Pelicansin piti mennä konkurssiin, mutta sitten tuli velkajärjestelyt, jotta henkilöt, joilla ei ole taitoa hoitaa taloutta pääsevät edelleen jatkamaan liigassa.
Urheilullisesti on väärin, että Pelicansin kaltainen seura pelaa liigassa, ja mestiksestä ei pääse nousemaan, vaikka siellä on mm. Jukurit ja KalPa, joilla olisi Pelicansia paremman mahdollisuudet liigassa. Onneksi nyt mestiksen ykkönen pääsee liigaan.
Kun liiga kasvaa 14 joukkueen liigaksi, pitäisi liigan viimeisen ja mestiksen mestarin pelata paras viidestä -sarja seuraavan kauden liigapaikasta. Sillä ratkaistaisiin myös se ongelma, että jo pudotuspelipaikan menettäneet joukkueen eivät myisi parhaita pelaajiaan kesken kauden. Ainoa, jolle suljetusta sarjasta on ollut hyötyä, on Pelicans. Pelicansin paikka on mestiksessä, koska sen taso vastaa mestisseuroja.

0

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Taas puukotus yläristillä!

        Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!
        Pieksämäki
        64
        2187
      2. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

        Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
        Grillaus
        90
        1459
      3. La Promesa sarjan ystäville iso pettymys - Yleltä lisäinfoa asiasta

        La Promesa suosikkisarjan kohtalosta on tullut tietoa. Tämä ei kyllä välttämättä ilahduta sarjan faneja. Lue lisää: htt
        Tv-sarjat
        14
        1264
      4. Mä muuten kerroin puolisolle susta

        Nimeä mainitsematta....
        Ikävä
        110
        1123
      5. Paljonko meidän ikäero on?

        Ois kiva tietää.
        Ikävä
        101
        1047
      6. Nainen onko kaikki

        Onko sinulla nainen kaikki hyvin? mies
        Ikävä
        107
        832
      7. Nyt kun olen vähän huppelissa niin uskallan sanoa

        Mikä minua oikein närästää... Tiedän että meillä on ollut vaikeaa mutta miten kauan sulla on ollut toinen mies vai oliko
        Ikävä
        54
        702
      8. Työttömät risusavottaan

        Tuli tässä juhannusnuotiolla sellainen idea mieleen, että miksei työttömiä velvoiteta tekemään hanttihommia, kuten risus
        Maailman menoa
        262
        588
      9. Toivotetaanko toisillemme

        Juhannuksia vai ollaanko vihoissa
        Ikävä
        59
        576
      10. Mies onko sinulla

        Kaikki hyvin? 🌞 -nainen
        Ikävä
        38
        574
      Aihe