Anneli jätti työnsä kesken ennätysajassa. Saman teki suomen tuhooja Masa Vanhaanen jätti työsä kesken kun tuli kipeeksi siis todella kipeeksi.
Keskustan pääministerit näyttivät mallia
Kepun kyvyt on nolla
16181
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Keskusta on näyttänyt kykynsä pettämällä duunarit sekä muut suomessa veroja maksavat kansalaiset.
Viime eduskuntavaaleissa Seppo Kääriäinen totesi keskustan romahduksen jälkeen suorassa lähetyksessä, että kyllä nyt kansa on näpäyttänyt keskustapuoluetta.
Näin lypesetään maajusseille miljardien edestä veroeuroja.
Maanviljelijän eläkkeen maksaa veronmaksaja. Viljelijällä on madollisuus jäädä eläkkeelle nuorena esim. verrattuna veronmaksaja duunariin, en tiedä mitään muuta ryhmää jota hyysätään näin törkeällä tavalla.
On tämä aivan järkyttävää verorahojen väärinkäyttämistä, maajussin kakaran talo maksellaan veronmaksajien raholla suurimmaksi osaksi, mutta duunari maksaa kaiken viimeistä senttiä myöten.
Vanhasen hallituskauden tulokset ovat nyt nähtävissä. Köyhiltä vietiin kaikki kaikki pienetkin tuet laitettiin vastikkeelliseksi, mutta samalla maajusseille lisättiin tukia. Isot mammutti traktrori ilmestyivät kaupunki kuvaan, niillä ajelevat vaan maajussin kakarat.
Kepu on aina riistänyt tavalliselta kansalta röyhkeästi. Toivottavasti tämä peli tulee loppumaan.
Erilaiset hyppeli-hiiret tulevat ja menevät ja kansaa alkaa vaivata tuuliajolla olemisen tunne. Suomen johtajien kompetensseistakin on jatkuvasti puhetta eri yhteyksissä. Nyt vallassa olevat Suomen vaisut toimitusjohtajat taitavat tarvita tuonne ylätuuliin konsultin. Rion kaupunkia suojelee kädet levällään Kristus Pelastaja. Voisiko Paavo Väyrysen jättimäinen patsas toimia Suomen pääkaupungin ja suomalaisen vallan majakkana? Se näkyy Suomenlahden öljy- tai kaasuputkiin asti, ja erilaisten rosvolaivojen kapteeni koukut ottavat reittikartan pöydälle. Nyt paita housuihin! Kivikova Väyrynen katsoo meitä. Nyt ollaan Suomen vesillä!
Täällähän on tosi sairasta porukkaa. Lääkkeet on unohdettu taas ottaa
E i Vanhasta takaisin! Ja Kiviniemi oli Vanhasen jäljennös f-sarjaa. Tulisit, Kekkonen, takaisin, vaikka pääministeriksi!
Mieluummin minä sallin nämä maataloustuet kuin nämä pakolaistuen nimellä ja terveyden hoidosta kulkevat veronmaksajain rahojen menetykset.
Näkeehän tuon miten myös nämä lääkärien palkkiot on nousseet näiden ulkomaisten yhtiöiden toimesta. Jos lopetettaisiin Suomessa ruuan tuotanto niin vaikutus ruuan hintatasoon olisi sama keinottelijoiden taholta kuin näiden veroparatiisi yhtiöiden taholta terveyden hoitoon. Paljonko muuten nämä ulkomaiset firmat maksavat näiden lääkärien koulutuksesta ja heidän valmistumisestaan joka voi olla yhteiskunnalle jopa miljoonien menetys ja sen jälkeen pääsevät verovapaaseen firmaan töihin syömään yhteiskuntaa yhä köyhemmäksi suurilla verovapailla tuloillaan. Tällaistahan nykyinen politiikka tukee olipa siinä mikä puolue tahansa kokoomuksen ja rahamaailman tukena, maksaja täytyy löytyä pienituloisista ja vähävaraisista jotta eliitti hyötyisi.
Vasemmiston vaaliaseet:
-loanheitto
-kateuden lietsominen ilman kokonaiskuvaa asioista (esim maataloustuet)
-valehtelu
-päätöksenteon välttely hallituksessa ennen vaaleja (puheet ja teot ristiriidassa)
-toisten puolueiden ehdokkaiden mustamaalaaminen
-toisten puolueiden ehdokkaiden ulkonäön pilkkaaminen
Haluatteko kyräilijöille lisää valtaa? On vaarallista äänestää vasemmistoa!
"Tapa talonpoika päivässä."
Onneksi Katainen vie tuhoamistyön loppuun vähentymättömällä tarmolla.
Eihän kepu saanut muuta kuin pahaa aikaseksi hallituksessa, siitä alkoi suomen alamäki. Esko Aho oli pääministeri kun liittyttiin EU:hun. Ja Vanhasen aikana annettiin ensimmäiset tukipaketin eurooppaan. Ajavat vaan pienen ryhmän etuja. Katellisiakin ovat, haukkuvat aina kaikkia muita duunareita ja yrtittäjiä vaikka itse ovat niitä isoimpia pummeja suomen maassa.
Demarit ajoivat 80-luvun lopun päätöksillään Suomen lamaan ja Esko Aho tuli pääministeriksi keskelle lamaa. Koiviston konklaavi teki ratkaisuja joilla konkurssien kautta satojen tuhansien suomalaisten omaisuus, kodit, mökit ja yritykset otettiin ja myytiin punikkien hyväveliorganisaatiolle pilkkahintaan.
Esko Aho tuli siivoamaan demarien kakkoja Suomen valtion pöksyistä ja demarit syyttivät Ahoa likaisista käsistä.
Sdp pettää aina.