Vekka ei ole sukua Vekalle, väittää

Vekka se vaan kieltää olevansa sukua muille Vekoille. Tai hakevansa sukuvekkojen etua politiikassa. Kenelle se Vekka sitten on sukua kun ei Vekoille?
Häneen voi luottaa, hän ei peruuta vaikka mikä tulis. Taitanut kaasu juuttua.
18308
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

On pakosti läheistä sukua, kun herralla oli sateella Nokian Kontiot jalassa ja Vekan Penakin myy myös Nokian renkaita. Siis selvästi samaa sukua..!!?

Äänestä
  • Kyllä ne Vekat ovat samaa lestadiolaissukua!! " Uskovaisia ihmisiä"..

    Äänestä

  • Mull on Eerikssonni

    Äänestä

  • Pitkä antenni! kirjoitti:

    Mull on Eerikssonni

    Ja sää oot ite vaan sonni!

    Äänestä

  • Liekki-sonni^~ kirjoitti:

    Ja sää oot ite vaan sonni!

    Oikea kantakirjasiitossonni

    Äänestä

  • sivusta seurannut kirjoitti:

    Kyllä ne Vekat ovat samaa lestadiolaissukua!! " Uskovaisia ihmisiä"..

    No sekin vielä!

    Äänestä

Puhheenjohtajien puhheenjohtaja Vekka on sukua Rautiolle!

Äänestä

Terveissii koaliittion vallankumouksellisesta kristillisdemokraattisesta äärikiihkosiivestä, täälläkin harrastetaan hiukka sukututkimusta, onneks ei -rutsaa:

http://areena.yle.fi/radio/1709985

Äänestä

Kekkä on napalankoja keskenään? Onko valistuneita arvauksia tai peräti tietoo?

Äänestä

Piiiiiiiiiitkä hiiiiiljaisuus

Äänestä

Koskiset ovat sukua, mutta en tässä kehtaa kertoa miten. Vekat eivät ole.

Äänestä

Entäs se luettelo napalangoista?

Äänestä
  • Aikas magee

    Äänestä

  • Jääny toisessa kuvassa vihreä aamutakki päälle ja punaisessa puvussa menossa Halloweeni juhliin.

    Äänestä

  • !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



    Tuolta linkistä klikkaa sivu 2, alaosa:

    http://www.e-pages.dk/hmlviikkouutiset/29/



    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Äänestä

Muutoksen aika on ovella!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


+98k kirjoitti:

Vekka se vaan kieltää olevansa sukua muille Vekoille. Tai hakevansa sukuvekkojen etua politiikassa. Kenelle se Vekka sitten on sukua kun ei Vekoille?
Häneen voi luottaa, hän ei peruuta vaikka mikä tulis. Taitanut kaasu juuttua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu