Arvostele viimeksi näkemäsi elokuva

closer

Toisin sanoen kertokaa minkä katsoitte viimeksi ja arvostelkaa se. Myös arvostelujen kommentoiminen on suotavaa.

Kids (1995)
Ihmiset on ilmeisesti olleet k.o elokuvasta aika montaa mieltä. Olihan kieltämättä raju elokuva mutta myös varsin puhutteleva. En ymmärrä miten porukat haukkuu tätä taidepaskaksi ja shokkielokuvaksi koska tämä on esimerkki HYVÄSTÄ elokuvasta joka saa miettimään ja muuttaa elämää. Varsinkin loppukohtaus saa ajattelemaan että tässä on jollekkin nuorelle täysin tyypillinen päivä.
3 /5 ja rip Justin Pierce.

7

240

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Opener

      Älä sinä meitä käskytä.

    • lyhytvirsikaunis

      Cockneys vs zombies.
      Kovasti kehuttuna zombi filminä piti kattoa. En tykännyt yhtään, elokuva oli erittäin pitkästyttävä eikä edes hauska vaikka useissa arvosteuissa niin annettiin ymmärtää.. eteenpäin kelausta piti käyttää usein. Ehkä ne väitetyt hauskat kohdat uppoo vain niinhin cockneylaisiin. Henkilöhahmotkin oli lähinnä ärsyttäviä.

    • Anna Karenina

      Kylläpäs oli hienosti tehty elokuva!
      Todellista lavastuksen ilotulittelua.

    • KostasPapulouspoulos

      Looper.

      Scifi fanina piti kattoa kyseinen kuva, kun sitä niin kovasti kehuttu arvosteluissa yhdeksi parhaimmista scifi elokuvista. No odotin tietysti kunoon scifiä tyyliin fift element.prometheus jne, mutta ei, elokuvassa ei ollut mitään scifiä, pelkkä tavallinen toiminta elokuva jossa hahmot puhuu scifi asioista silloin tällöin.

      Kumma et sitä vieläkin menee noihin arvostelijoiden lankaan :D.

    • elokuvailokuva

      No Country for Old Men. Oli Hyvä ilokuva.

    • Mahtava Oz

      Kävin Finnkinon superpäivän kunniaksi katsomassa tämän, koska sitä oli kehuttu hienon näköiseksi ja ajattelin että todellisuuspako, täältä tullaan...

      Isoilta osin TÄYSIN päälleliimattua tunteellisesti ärsyttävän epäuskottavaa tavaraa. "Liikuttavat" kohtaukset, voi hyvä luoja mitä kökköyden ylistystä... Francon esittämän taikurin omahyväisyyttä parodisoivat jutut olivat kyllä välillä hyvinkin hauskoja (prologi ennen Oziin siirtymistä hyvä ja lopun illuusiojutut piristivät), mutta ihan irrallisia muusta. Jotenkin kaikki tässä leffassa oli irrallista ja ei voisi vähempää kiinnostaa-osastoa. Ei haitannut lähteä vessahädän takia ennen lopputekstejä, tuntui lähinnä hyvältä tekosyyltä.

    • The Avengers

      En oikeen tykännyt filmistä, ainoastaan hulk ja ironman oli hyviä hamoja ja muut naurettavia. Varsinkin kapteeni amerikka oli naurettava pukuineen (power rangers) aj samoin haukansilmä oli todella pateettinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      122
      763
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      42
      549
    3. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      505
    4. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      492
    5. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      18
      485
    6. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      100
      438
    7. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      33
      431
    8. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      32
      375
    9. Martina ja Muhis vaan ystäviä

      Selityksiä tältä tyrkyltä löytyy, eikö kehtaa puuma sanoa, että seurustelemme. " Tää nyt on tämmönen alku vielä". Eiköhä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      130
      372
    10. Mies kyllä lähestyy naista

      jos on oikeasti kiinnostunut. Tämä muistutuksena.
      Ikävä
      46
      363
    Aihe