Robert Kantor Tapparaan

Tsekkipuolustaja Robert Kantor on tehnyt 1 1 vuotisen sopimuksen Tapparan kanssa. Tuollaista pelaajaa Tapparan pakisto on kaivannutkin.

http://www.tappara.fi/uutiset/040802.htm
9414
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

OLishan tuo kelvannut muuallekin...

Äänestä

Onhan se "kanttori" varmasti edelleen pelimies. Sopii hyvin Tapparaan, kova laukoja ja fyysinenkin.

Äänestä

Mä oon taas vähän IFK-fanina pettynyt kun entinen hifkin mies menee tapparaan. Mutta hyvä silti että ton tason pelaaja tulee takas SM-liigaan vaikka tosin "väärään" joukkueeseen. :)

Äänestä

HIENOA

Äänestä

Hieno vahvistus kerrassaan...

Äänestä

ei helv. kyl sen kanttorin ois pitänyt tulla takas stadiin...just tollanen petturi

Äänestä

Kyllähän tuo Kantor tuo heti lisää uskottavuutta Tapparan puolustukseen. Kantor, Myllykoski, Saravo, Puistola, Gustafsson, Pukka, Salmela, Mäntymaa. Eihän tuo nyt mitään liigan eliittiä ole mutta tuollaselta perusvarmalta paketilta tuntuu.

Äänestä

Kantor on kova jätkä!

Äänestä

Mutta onneks on joukkueita mihin tän tason puolustaja mahtuu :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ram kirjoitti:

Tsekkipuolustaja Robert Kantor on tehnyt 1 1 vuotisen sopimuksen Tapparan kanssa. Tuollaista pelaajaa Tapparan pakisto on kaivannutkin.

http://www.tappara.fi/uutiset/040802.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu