VL:t ovat tosi kilttejä!

Kyllä aidot vl:t ovatkin tosi kilttejä toisia ihmisiä kohtaan.
Sen eron todella huomaa kun seuraa tämän palstan viestejä.
13129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Sen kyllä huomaa?

Tosi kilttejä?

Äänestä
  • Sinusta ainakin huomaa että mahdollisuus saada ystäviä on pieni ;);)

    Äänestä

Erityisesti vl-hoitomiehet ovat TOSI TOSI kilttejä.

Äänestä
  • No ne ei olleet, mutta silloinkin symbolisesti ajattelivat sun parasta.
    Sun pitäis vaan käyttää niitä omia aivoja... Annoit aivojesi käyttöoikeuden heille, ja se on sun syy, ei heidän..

    Äänestä

  • hahgah.hanna. kirjoitti:

    No ne ei olleet, mutta silloinkin symbolisesti ajattelivat sun parasta.
    Sun pitäis vaan käyttää niitä omia aivoja... Annoit aivojesi käyttöoikeuden heille, ja se on sun syy, ei heidän..

    VL-uskonnossa väärin kohteleminen on AINA uhrin syy ja hänen vastuullaan. Näin Hemestikin meille opettaa.

    Äänestä

  • Syy on uhrin! kirjoitti:

    VL-uskonnossa väärin kohteleminen on AINA uhrin syy ja hänen vastuullaan. Näin Hemestikin meille opettaa.

    Kyllä annat nyt väärän todistuksen lähimmäisestäsi. Miksi vääntelet ?

    Äänestä

kaikki ei ole mutta aianski yksi on kiltti. Tunnen kyllä yhden tuhmankin, se on tyttö joka ei turhaa niuhota vaan irrottelee kuten muutkin, ja kivaa hänen kans on ....

Äänestä
  • Joo, himot ne on hiirelläkin...

    Äänestä

  • köh kirjoitti:

    Joo, himot ne on hiirelläkin...

    toiveajattelua

    Äänestä

  • Erityisen vl-mäisen kiva on SRK:n Hemesti, joka ivaa ja pilkkaa vl-lastenraiskaamisen uhreja sekä väittää heitä valehtelijoiksi.

    Äänestä

Erityisesti lapsilleen:(

Äänestä
  • vain promillen luokkaa!

    Äänestä

Me ei-uskovat tiedämme että JOSSAIN on kunnon mukava vl josta on iloa kaikille.

Valitettavasti me emme tiedä, kuka se hyvä ihminen on, koska liike suojelee rikollisia ja edesauttaa vakavaa ja törkeää rikollisuutta yksissä tuumin. Liikkeen jäsenten oikeus- ja moraalitaju on selvästi poikkeava ja yhteiskunnalle vaarallinen.

Kulissien takana tuntuu olevan monenlaista pahaa ja sairasta. Emme luota teihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


3+8 kirjoitti:

Kyllä aidot vl:t ovatkin tosi kilttejä toisia ihmisiä kohtaan.
Sen eron todella huomaa kun seuraa tämän palstan viestejä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu