Morjes.
Semmonen ongelma, että auto lyö varashälyttimet päälle itsestään. Ongelmat alkoi toissapäivänä ja kummasti kun tullut vähän vilposemmat kelit. Kyseessä volkkarin passat -98. Välillä lyönyt heti hälyttimet soimaan ja välillä vähän myöhemmin. Eilen olin noin 8 h poissa ja oli vetänyt hölyt päälle ja akun tyhjäksi. Ei jaksanut enää kun vähän valoja näyttää koelaudassa ja varashälyttimen merkkivalo vilkkui.. Sähköongelmia autossa ollut ennenkin ja varsinkin talvella. Akku on ilmeisesti ihan sökö jos tossa ajassa vetää tyhjäksi? Olisiko kellään tietoa tai näkemystä mistä lähtisi vikaa etsimään? Koko varashälyttimen voisi heittää hevon kuuseen jos sillä pääsisi helpoimmalla.?
Varashälytin menee päälle itsestään ja vetää akun tyhjäksi.
Passatinhappyomistaj
2
1382
Vastaukset
- a(2)
Joko otat sen hälyttimen pois, joka vaatii hälyttimen asennusohjeen, ja/tai ymmärrystä autosähköistä. Tai selvität miksi hälytin menee päälle, se voi olla helppoakin, riippuen hälyttimen mallista.
- auttaavastaamisessa!
Kerropa lisäksi varashälyttimen merkki ja malli?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke241692- 971367
- 761353
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?65965- 61862
- 47836
- 64833
Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t26780Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂62767- 120686