Kysymys Substralin kasviravinnepuikoista. Pakkauksessa sanotaan, että "vaihda puikot kahden kuukauden välein". Tämä selvä, mutta onko ne todella tarkoitus löytää vielä myöhemmin tuolta mullan seasta?
Vielä en kääntänyt rönsyliljojani mullin mallin löytääkseni niitä, mutta muuten kyllä tutkinut niitä, enkä vain löydä niitä puikkoja niistä ruukuista. Tosin, voi olla että olen työntänyt ne syvemmälle multaan kuin muistan... Mutta katsotaan tämä ensin. :)
Ruukkuja on siis kolme, eivätkä ole edes mitään ison mallisia (12-15cm), jokaisessa yksi ravinnepuikko/kasvi ja kaikista näyttää puikko kadonneen kuin tuhka tuuleen...
Joten mitä mä varsinaisesti sieltä nyt haen vai onko niiden tarkoituskin maatua mullan sekaan? Ts. Mylläänkö mullan kokonaan vai annanko olla? :)
Kiitoksia vastauksesta/vastauksista! :)
Kysymys Substral-kasviravinnepuikoista
rönsyransu
3
4232
Vastaukset
- ,-,-
Ne puikot liukenee vähitellen sinne mullan sekaan, niitä ei siis kannata yrittää etsiä mullasta.
Pukkaat vaan uudet puikot multaan kun se 2 kuukautta on kulunut edellisten puikkojen multaan laittamisesta. - Kukahöperö.
Tottakai niiden on tarkoituskin maatua, sillä nehän menee lannoitteeksi aivan kuin nestemäinenkin aine.Onnea vaan kasvi ihmisille ja kokeiluille.Tv.Kukkahöperö.
- Anonyymi
Laitoin kerran jukkapalmuun ravinnepuikot aivan kuten neuvottiinkin mutta vähän sen jälkee palmu märäntyi/kuoli kokonaan. Onko nää puikot ihan jotain huijausta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495597Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241707
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188998