pitkävedon helmiä

vedonlyönti oyab rixu

4=2 helsingborg-1 7.9
6=2 mypa 2.3
12=X nantes-slovan liberec 3.5
15=2 krc genk 3.1
19=2 ac allianssi 2.0
26=2 fc zûrich 6.3
33=2 hansa rostock 3.25
41=2 brommapojkarna 3.25
58=2 auxerre 2.45

ei noita hirveesti tarvi perustella aika selviä matseja

5

389

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mää

      Veikkaisin että noista osuu noin 1-2

    • RaahenT

      Kaikkea tarvitsee perustella.Jollei ole esittää prosentti arvioita,niin olisi syytä jotenkin selkeyttää kuninhgas ajatustaan.Nimittäin jollei perustele/esitä prosentti arviota,se tarkoittaa käytännössä sitä,että uskot kohteiden päättyvän 100% varmuudella ennustamiisi merkkeihin.En usko,että Veikkaus kokeneena yhtiönä tarjoaa esittämiäsi kertoimia 100% varmoihin kohteisiin.Koko yhtiö kaatuisi.
      Vedonlyönnissä on aina kyse kertoimen ja todennäköisyyden suhteesta.ON voitollisia kertoimia ja ei voitollisia.Ns.Varmoja kohteita EI OLE.voi olla vain tiettyjä todennäköisyyksiä,esim 75% ,80% tai vaikkapa (harvinaista)90%.Näin varmojen(useasti toteutuvien)kohteiden kertoimet ovat harvoin pelaamisen arvoisia.Joskin joskus käyttökelpoisia apukohteita.

    • perustellaanpa sitten

      no laittakaapa jokainen ihan omat vihjeenne tähän keskusteluun poimikaa sielt uudest listast ne omat suosikkinne niin tajuutte miksi nää on mun suosikit.

      4 göteborg on paska kotona muutenkin 2 voitotonta matsii alla helsingborilla noususuhdanteinen jakso alkanu ja se on tehny paljon maaleja niin eiköhän toi oo vähintään kokeilemisen arvoinen ylikerroin.

      6. jazz tärkee vieras peli sunnuntaina josta ei tosiaankaan tullut toivottavaa tulosta. mypalla hyvä putki alla ja tärkee vierasvoitto interistä.
      tasoero ihan hirvee :)

      12. nantesilla alkaa kausi ens vloppuna ja vieras peli meni penkin alle. slovan liberecil 1-0 voitto kotona niin miksi lähteä tuhoamaan sitä.

      15. leria ei oo paljo juhlinu euroopassa mutta eipä oo kyllä genkkikään eka matsi 0-0 genk oli paska ja nyt mieli tekee jatkoon ja materiaalikin riittäis vierasvoitolla budjetti kuntoon

      19. en edes perustele tää tulee sydämmestä

      26. zurich on suurempi suosikki kärkeen kuin basel ja zurichilla on tasapeli grasshopperista ja voitto thunista alla et täs vois olla jättikertoiminen ylläri viikon listalle

      33. öö saksan avauskierrosta freiburg ei oo hirveesti loistanu ikinä rostockki on ainaki materiaaliltaan vahvempi ja eka kierros voi käydä mitä vaan

      41. västerås ja brommapojkarna on aina hyvä kertoimisia ylläri mahdollisuuksia koska ne kumpikin hakee välil väkisin voittoja nyt pojkareilla on hyvä putki alla eli haetaan kakkosta

      58. ranskan avausta ja yhdellä voittajasuosikeista tekee mieli eurokentille eli kakkonen materiaalista se ei ainakaan jää kiinni.

    • Dunlop

      Minäkin katson kohta vihjeeni kahvinporoista ja muijan kuukautiskierrosta. En ymmärrä todellakaan näitä "musta tuntuu" vihjaajia, joilla ei ole mitään peruteluja peleilleen. No jonkunhan tämäkin laji on kustannettava..

    • hacker

      Et voi voi olla tosissasi.
      No ensimmäinen meni heti väärin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %

      Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o
      Maailman menoa
      312
      6078
    2. Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä

      Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki
      Ikävä
      48
      3586
    3. Sofia Virta: bänet!

      Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.
      Maailman menoa
      146
      2760
    4. "Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"

      "Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää
      Maailman menoa
      224
      2151
    5. Kokoomus: SDP johtaa kansalaisia harhaan

      (Umpityhmät palstademarit ovat taas uskoneet Lindtmanin höpötykset Espanjasta.) SDP harhaanjohtaa kansalaisia talouspol
      Maailman menoa
      100
      1718
    6. Otan vielä joskus yhteyttä

      Ja jos et vastaa, niin tulen sinne. Pakko puhua.
      Ikävä
      66
      1150
    7. Niin että miten

      Haluatko oikeasti olla minun kanssa oikeassa elämässä, vai onko tämä vain kirjoittelua
      Ikävä
      81
      1045
    8. Nuoriso on tyhmää tutkijat ovat todenneet

      Nyt se on todettu ääneen mitä kaikki ovat jo pitkään epäilleet. Nuoriso on tyhmentynyt tasaiseen tahtiin. Kohta pitää ni
      Sinkut
      142
      942
    9. Ikävä tilanne rikoksen vuoksi Espanjassa - Jari Sillanpää pistää uutta matoa koukkuun

      Jari Sillanpää on ehkä yksi suosituimmista tangokuninkaallisista. Ex-tangokuningas juhli viime syksynä 30 vuotista uraan
      Suomalaiset julkkikset
      10
      918
    10. Tätä ei tv:ssä: Farmi-tippuja Amski rehellisenä ongelmista kuvauksissa

      Ennakkosuosikki Amskidabamski Anne-Mari Tarkkio joutui ulos Farmi Suomi -realitystä. Voimatehtävässä vastakkain asettui
      Tv-sarjat
      11
      874
    Aihe