Ahjolan päiväkojin mutakuopat pitäs

ja parkkipaikka pitäs korjata ihmisten ja käytön tasolle ees. ei ne naisvaltuutetutkaan mitään osaa ajatella ?

ny kymmenen katepillaria nostaa liksaa "tapahtumatorin" tekemisestä

kyllä on rahankäyttö ja kaikki järki hukassa kaupungilta sen suhteen miten paikkakuntaa vois parantaa. voi järijenköyhyyen määrää.
392
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pankkiautomaatiltapäin kö kahtoo tuota sokkarin seinää, niin huuto pääsee.

Se homeinen umpimuuri on siinä kylän parhaalla paikalla ollu 25 vuotta, vaan ei oo KPO n tarvinnu sitä mitenkään parantaa keventää maalata tai naamioia yhtään paremmaks. uuesta tulee kahta kolokompi.

KPO arkkitehtuurise on vailla vertaansa,nykuäänhän se on ABC kylän kaunein rakennus.

Äänestä

meninkiä !

Äänestä
  • päättäjiltä on pallot hukassa

    kaikkia joutavaa puuhataan ja kaupunki on 4. huonoin koko suomessa, kohta huonoin

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


huuhaa ensimmäisenä kirjoitti:

ja parkkipaikka pitäs korjata ihmisten ja käytön tasolle ees. ei ne naisvaltuutetutkaan mitään osaa ajatella ?

ny kymmenen katepillaria nostaa liksaa "tapahtumatorin" tekemisestä

kyllä on rahankäyttö ja kaikki järki hukassa kaupungilta sen suhteen miten paikkakuntaa vois parantaa. voi järijenköyhyyen määrää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu