Kysyisin piiskan saamisesta. Ihan perusjuttuja. Millä yleensä annetaan ja miten? Ja sattuuko se kuinka paljon. Ajatus vanhanajan selkäsaunan saamisesta on alkanut kiinnostaa.
piiskaa
piiska tyttö
241607
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Kyllä se ottaa niin kipeä,kirvele helvetisti jos lyö kunnolla mutta voi lyödä hiljakin!
koivuvitsa,pajuvitsa,remmi,rottinkki,Kaikki joka sinä löydät luonnossa eli kotona joka on vähittäin 30 cm pitkä mutta ei painava,ei vasara eli jakoavain eli ei mitään raudasta,se pitä olla aika kevyt ja kapea että se kirvele ihossa ei ottaa kipeä kuin vasaran lyönti.
Jos piiskataan, niin piiskataan kunnolla.
Juu,sinä saat piiskata minua kunnolla mutta minä vastaisin se nuori tyttö joka haluaisi kokeilla saada piiskaa,jos piiskaat uusialoittaja pitkä monihaarainen koivuraippa pitkä ja tuore,luuletko että sinä saat annaa hänelle piiskaa toinen kerta kun veri lentää ja hänen alushousut tartuvat ja kuivavat kiinni veressä?
Ja silloin se myös sattuu.
Mitä antja tarkoittaa?kenet sinä vastat?
ja niin on tarkoituskin - lisäykseksi ei leikitä;/ nimimerkin vastaukseen.
Koivuraippa riitävän monihaarainen, pitkä ja tuore. Sillä kun aloittaa ja kunnon nahkaremmillä jatkaa - tulee varmasti, kunnolla piiskatuksi.
Haluatko annaa minulle piiskaa?Minä haluan kokeilla tuo sinun koivuraippa ja nahkaremmi!
Tavallisia piiskoja koivun tai pajun oksa, remmi eli vyö, sileä riman pätkä tai pesuharjan selkämys, muovinen sähköasennusputken pätkä, senttinen köyden pätkä, pingismaila, kämmen tai sitten ihan kunnon piiska tai raippa. Välineitä on vaikka kuinka.
Se, kuinka paljon sattuu, riippuu lyöntivoimasta. Sekä myös välineestä. Esimerkiksi kumipäällysteisellä sähkökaapelin pätkällä kun pamauttaa, niin siinä kyynel tulee jokaisen silmään ja takamukseen jää tumma viiru ja se ei ole likaa kaapelista.
Mutta sopiva kipu ja kihelmöinti on kiihottavaa piristettä.
Itse asiassa kunnon selkäsaunassa on piiskattavalla neljä vaihetta. Ensimmäinen isku on hetken hämmästys ja sitten iskee kipu. Kipu jatkuu ja seuraavaksi alkaa vaikerrus. Kun kipu yltyy melkein kestämättömäksi, alkaa lupailu ja puhumisella ja lupailulla anotaan armoa. Kun piiskaus jatkuu edelleen, seuraa lamautuminen ja täydellinen alistuminen.
Kun piiskaus loppuu, on vuorossa jälkipolttelu, joka voi tuntua jo täysin kestämättömältä. Nurkassa paljaat pakarat huoneeseen päin kruunaa häpeän ja alistumisen.
Sami-Juhanilla oikea meininki asiaan. Juuri noin se pitää tapahtua ja joko sylissä persusta pystyssä tai sitten pöydän päällä tai tuolinkarmilla.
Piiskattavan on vain ensin riisuttava kaikki vaatteet pois, hyvällä tai sitten väkisin - lisää jo heti häpeäntunnetta- ja pientä kuulustelua voi piiskattavalle suorittaa siinä alussa, niin että seisoo piiskurin edessä ja alastomana kädet niskantakana, pienessä haaraasennossa.
Nurkassa seisottamisen jälkeen voidaan kuulustelu suorittaa uudestaan ja jos hiukankin on aihetta, piiskaus suoritetaan uudestaan.
Pieni korjaus: mies riisutaan, nainen joutuu riisumaan itse. Noin "kolahtaa" eniten.
Sinä kirjoitat niin että tulen aivan kiimainen!minä haluan just tuolaista alistamista ja nöyrytystä ennen ja piiskaan jälken!
olen poikavanha mutta joskus tietokone vaati eri nimimerkki
Mielenkiintoista, voin kuvitella, että miehestä on häpeällisempää, jos joku hänet riisuu, varsinkin voimatoimenpitein, se on nöyryyttävää. Mutta mikä pointti siinä on, että nainen riisuu itse?
No se on myös nöyrruttävämpää...
Kuri kunniaan
Tuota mitä sinä ehdotat kiihottaa minua !
olen poikavanha
Henkilökohtainen kontakti osapuolten välillä on tärkeä, siinä ihokosketus merkitsee paljon. Esim. paljaat pakarat, voimakkaat käsivarret ja sylin lämpö. Niinpä oikea paikka piiskattavalle on mielestäni kurittajan sylissä, tai taivutettuna reiden yli ja vasen käsivarsi puristaa uhrin tiukasti kainaloon. Kolmas vaihtoehto on pistää piiskattavan pää reisien väliin tiukkaan pihtiin taikka kurittettava on kontallaan kurittajan polvien puristuksessa.
Kaikilla näillä otteilla piiskattavaan säilyy läheinen kontakti, sillä on piiskatuksi joutuneelle suuri merkitys. Lisäksi pakarat ovat hyvin näkyvillä ihan käden tai vitsan ulottuvilla. Jos joku on tuollaiseen otteeseen joutunut, niin siitä on lähes mahdoton karata. Sängyltä tai sohvalta on helppo paeta ja voi syntyä harhaluulo, että minuahan ei piiskata, jollen minä itse suostu siihen.
Sinä kontaktin ottaja
Minä karkasin ulos kerran kun yksi mies piiskasi minua liian kova,silloin makasin vatsallaan sängyllä,olisi ollut hyvä että olin ollut sidottu silloin,jos on kuin minä 180 cm mies niin hyvä makaa sylissä poikittainmutta ehkä kun sinä ehdotit pää reisien välillä olisi hyvä asento minulle?Se seisoo nyt kun ajattelen tämä!
Puhut asiaa - noin juuri sen on tapahduttava.
Olen 25v. 171/69 kundi ja vailla kunnon kouluttajaa (sub). Tahtoisin sinun nöyryyttävän ja kouluttavan minusta tottelevaisen pojan. Olen nimittäin melko kovapäinen. Suostun lähes kaikkeen - tai eihän minulla siihen ole mitään sanomista, sinähän päätät ja minun on/olisi toteltava.
Oletan että olet peräksiantamattomampi kuin minä ja että sinun tahtosi ja sanasi on laki.
Missä kaikki kunnon kouluttajat? Talviunillako - koulutus on ympärivuotista, joten herätys!
Löytyykö vielä jostain kunnon vanhaajan piiskaajia, jotka antaisivat perinteisesti risulla ja/tai remmillä, oikein kunnolla persuksille ja reisille?
??? onko ketään?
014/alueelta miespuolista piiskaajaa vakijuttuun paikka täs mun luona ja sinkku olen hoikka,48.vuotias mies sitoakin saat jos ois laitan tähän sit yht.tietoni
Millä annetaan ja miten, riippuu hirveesti siitä mistä tykkää, toiset tykkää ihan avokämmenestä (jää juuri se kädenjälki ja sit taas kans sitä voimankäyttöä on helppo hallita ettei satu "liikaa"). Ite tykkään nimenomaan siitä että kun piiskataan niin lyödään niin lujaa että jää ihan se kämmenenjälki pakaraan. Onpa jotain mitä musitella seuraavana päivänä kun perse hellänä yrittää istua varovasti toimiston tuoliin ;-) Koivunvitsa on kans kiva, ja ihan raippa, uuh...
Sattuu tietysti aikansa jonkun aikaa ja osa tykkää nimenomaan siitä kivusta mutta siitä on mahdollista myös päästä yli... Silloin se kipu on pelkkää nautintoa eikä kipua yhtään, päinvastoin siinä vaan rukoilee että toinen löisi vielä vähän kovempaa koska se tuntuu vaan niin käsittämättömän hyvältä. Urheilijatkin saavuttaa siitä kovasta rääkistä jonkun endorfiinitilan ja tuon voi siis tietysti löytää kivusta. ;-) Siinä on tärkeetä että tietää että toinen ei lyö oikeasti liian lujaa ja on se tosi trkeä koodisana jonka voi huutaa jos menee liian pitkälle, mä en koskaan antaisi toisen antaa mulle piiskaa jossei säännöt ja rajat olisi selkeät, etenkin koodisana joka tarkoittaa että kaikki loppuu heti. Piiskaus on kivaa ja kannattaa kokeilla ;-)