Abercrombie & Fitch

anna^

onko kenelläkään kokemuksia vaatteiden ostosta A&F:sta netistä ( http://www.abercrombie.com ) ? Onko luotettava toimitus? Paljonko menee tulli- ym.maksuja? Koskahan syksyn 2004 mallisto julkaistaan?

2

1739

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ladies love cool j

      Hola! Tilasin jenkeistä muutaman t-paidan ja bokserit, toimitus oli viikon sisällä kotiovella eli oli livahtanut tullin läpi. Pari kertaa olen aiemminkin tilannut vaatteita jenkeistä eikä koskaan ole tarvinnut hakea Vantaalta tullista, mutta muutenhan tekstiileistä pitäisi maksaa joku prosentti, jonka löytää varmaan www.tulli.fi:stä.

      Abercrombien miesten paidat muuten on suht tiukkaa lihaspaitaa tyyliin H&M, farkuthan on mun makuun aika överisti kulutettuja ja rikottuja.

      Sellasta :)

      • LoveAbercrombie

        A&F:n miesten farkut on tosi löysiä ja Jenkeissä muutenkin nuo farkkujen koot menee hieman isommaksi kuin Suomessa.
        Itsellä on A&F:n miesten kauluspaita ja se on hyvin leikattu ettei se liehu tuulessa...
        A&F:n ainoa huono puoli on että jotkut tuotteet saattavat purkautua aika helposti... Mutta kyllä sieltä uskaltaa tilata!
        Lähetin vaatteita Jenkeistä kun tulin vaihdosta ja sain tulli vapaaksi kaikki vaikka olin kirjannut ihan selvästi että paketti sisältää vaatteita noin $100. Onneksi markkeerasin ne hyvin alas.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2152
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1805
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      236
      1298
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      960
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      88
      950
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      21
      875
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      126
      797
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      39
      740
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      716
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      699
    Aihe