Alla 156 2,5 V6 -00, ostin vko sitten...auto on nätti, kirkas punainen, alla Borbetin 17-alut, vaan vielä kiinnostaisi säväyttää ja laitattaa iso evo-mallinen spoileri (korin värinen)takaluukkuun.
Mitäs mieltä olette? Mielestäni jo veekuutosessa sellainen voi olla, koska myös pellin alla tapahtuu eikä ulkonäkö ole pelkkää silmänlumetta!
sopiiko EVO-siipi
17
2373
Vastaukset
- TTalfisti
Älä hyvä mies pilaa auton liki täydellisiä muotoja millään matontamppaustelineellä! Niin jos teet, voit saman tien ostaa karvanopat, wunderbaumin, karvaratin ja maalata vanteet valkeiksi. Perän korottamista unohtamatta...
- Alfa 156 V6
... mulla on kohta noi kaikki... vielä puuttuu karvanopat, vunderbaum ja karvaratti... Peräkin näyttäis olevan keulaa korkeammalla.. varusteet muuten ihan Alfan listalta uutena.
- lisää herkkuja
Alfa 156 V6 kirjoitti:
... mulla on kohta noi kaikki... vielä puuttuu karvanopat, vunderbaum ja karvaratti... Peräkin näyttäis olevan keulaa korkeammalla.. varusteet muuten ihan Alfan listalta uutena.
2-haarainen pakoputkenpää, tummennuskalvoa takasivuikkunoihin, Alpine-tarra takalasiin, Mehukattipurkista veistetyt valoluomet, splash-tarroja, lisämittareita kojetaulun päälle (ampeeri, öljyn lämpö, kulutus...), teddykarvaa hattuhyllylle...
- Mie
jätetään tuunaaminen tojo-miehille
- sovi.
Mauton on.
- kaarlo
No ei sovi prkl!
http://www.saunalahti.fi/sakarit/kerro-lisaa/stana6.jpg - Seiska5mma
Alfistit jokseenkin tuntien tulet saamaan todella kitkerää palautetta EVO-ajatuksistasi.
Tsekkaa uusin GTI-Magazine 6/2004. Sivulla 79 on jollain klopilla jokin häkkyrä taluukun päällä.
Itse en laittaisi siihen siipeä. Ensi vuonna joka helvetin pulkassa on siipi, kuten tänä vuonna tuplaulostulot. Käy mieluummin ajamassa kierros Ahvenistolla ja teetä takaluukkun tarra, josta käy ilmi kierrosaikasi. SE on miehekästä. - Sassicaia
Rikkoo linjan ikävästi ja näyttää väkisin päälle ripustetulta. Matalampi takarontin reunaan tuleva spoileri on paljon paremman näköinen, jos sinne on jotain pakko laittaa. Tai kai noista joku tykkää, makuasioita.
- 90.
..nimessä tuommoisia häkkyröitä alfaan..unohda koko juttu..
- Pyhimys
Makuasiahan toi on, mut kyllä ite laittasin kans sellasen siiven jos omistaisin samanlaisen alfan. Ei sen auton tarvi mikään pappamalli olla, vaan spoikka tekee siitä erottuvan ja sporttisemman näkösen.
- marko
Sopii hemmetin hyvin! Jos sinuakin miellyttää, älä edes kysele vaan laitata! Alfa on nuorekas menevä auto, ja tuo spoikka pukee koria hyvin. Itselläni on kanssa punainen 156, tosin 1,8 superina, ja takaluukun päällä hillitympi spoikka, vaan jos nyt laitattaisin niin tuommoinen korkea malli tulisi!
Älkäämme olko vakavamielisiä ja tylsiä papparaisia vaan nuorekkaita elämästä nauttivia!- sepe
...amisviiksieni ja lippalakkini! Mielestäni olisi todella pellen näköinen, miksi pilata hieno auto. Jos jotain on pakko tehdä niin laita vaikka wunderbaumi ja karvanopat hanskalokeroon!
- Jönsson
- ruma
- epäkäytännöllinen
- lisää ilmanvastusta
- heikentää jälleenmyyntiarvoa
- antaa omistajastaan huvittavan vaikutelman
- kallis. - HR.
Miten olis jos kumminkin aloittaisit alustasta pakoputkistosta ja jarruista. Perusasiat kuntoon esin.
- GTV 3.0 V6
Kolme vuotta 156 2.5 V6:sella ajaneena olen todella onnellinen, ettei aikanaan tullut tilattua tuota häkkyrää takaboksin päälle.
- dinza
Kaikki ylimääräiset helistimet ja lisä asennus palikat pois, jos jotain täytyy tehdä niin päivitä vaikka konetta.
mutta älä koria se on riittävän kaunis muutenkin
saa useimmat ihailemaan autoasi. tyyppi tarrat ja
muut merkit perästä pois. Eli EI sitä hirveetä lintulautaa.
- elä perkele
Kauniista autosta mitään helikopteria. Pistä mielummin vaikka madallus-sarja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399216Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748034Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681625813William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542397Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62114Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821759Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201705Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921470Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt71418Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4401389