Teillä on hyvä systeemi. Ajanvaraus renkaanvaihtoon on asiakkaan kannalta verraton järjestelmä. Homma toimii, eikä tarvitse tuntikausia istua jonottamassa palveluun. Kaikki eivät ole tätä hoksanneet, omapa on häpeänsä. Kiitoksia Teille!
Kantolan Rengas
32
3024
Vastaukset
- klkioj
omakehu haisee...
- Tulen vastakin
Valitettavasti on tuotettava pettymys. Ei olllut omakehu asialla. Asiakas vain tyytyväisyyttään purki. Anteeksi että tuntui pahalta. Täällä pitäisikin vain moittia. Olen hyvin pahoillani. Silti menen samaan rengasliikkeeseen uudelleen ensimmäiseksi. Sopiihan se Sinulle?
- naapurkaupuntilainen
En ole käynyt haminan kaikissa liikkeissä, mutta näissä joita käytän, Kantolan renkaan palvelu on kohdallani ollut kärkipäästä.
- hamina.............
Eikös omas kaupungis ole renkaanvaihtajia kun pitää tulla naapurikaupungiin ?
- naapurkaupuntilainen
hamina............. kirjoitti:
Eikös omas kaupungis ole renkaanvaihtajia kun pitää tulla naapurikaupungiin ?
Taitaa olla haminalainen ajattelutapa sulla. Ei ol missää lukennu ettei haminaa sais tulla asioille naapurkaupunkista, olen kyllä pyrkinyt vähentämään asioimistani kaupunnissanne. Lienee sulle uusi ja outo asia, mutta rengasliikkeessä voi asioida muutakin kun renkaanvaihdossa.
- talvirengas.....
Parasta ja halvinta renkaanvaihtoa kun itse vaihtaa.... jos vain avain pysyy kädessä...
- Jonotusaika-ei hetki
Sama kokemus, kuka haluaa jonottaa jonottamisen vuoksi, käytän aikani johonkin muuhun.
- Cr rengas rulettaa!
Jaa, itse diggaan cr rengasta. Hyvä ja halapa, joskin se kumin katku...
- lolz!
Minä taas pidän uusien autonrenkaiden hajusta, tosin pieninä annoksina :)
- sdfhxdhxdh
jos mies ei osaa edes auton renkaita vaihtaa tai viitsiä niin miten pystyy naisen pitämään tyytyväisenä vaakatasossa?????
AVUTTOMIA UKKOJA NÄÄ RENGASLIIKKEIDEN KÄYTTÄJÄT SANON MINÄ!- Avuton???
Arvaas pöljä mitä me tehdään sillä välin kun sinä tuherrat eukkosi auton alle talvirenkaita. Etpä ikinä arvaakkaan. Käyttele sinä rauhassa vain ristikkoavainta. Mepä pojat viihdytämme rouvaasi, hyvin tuntuu ajanvaraus pelaavan teilläkin päin.
- jamilahen harry.
taidat olla niitä köyhiä työttömii jolla ei ole rahaa vaihattaa renkaitaan.ja kyllä nainenkin jörnitään kuivaksj perscereikää myöten isolla jormalla jos sitä olet vajaa.
- VainHullutRehkivät
Kyllähän ne renkaat vaihtaa melkeinpä kuka hyvänsä, mutta kun pitää saada uutta rengasta vanteelle, siihenpä ei ihan joka poika pystykään. Lisäksi jotkut rengasliikkeet tarjoavat myös säilytyspalvelua, mikä minimoi paskaisten renkaiden kanssa puljaamisen lähes nollaan ja varastotilankin voi käyttää johonkin tähdellisempään.
Sama se on öljynvaihdonkin kanssa. Melkeinpä kuka hyvänsä voi sen tarvittaessa tehdä helpostikin, mutta onko se ajan ja vaivan arvoista, kun homman saa teetettyä muutamalla kympillä ilman että tarvitsisi omistaa haalareita tai liata vaatteet ja itsensä auton alla ryömiessä ja vieläpä huolehtia jäteöljyn asianmukaisesta hävittämisestä. - Avuton???
VainHullutRehkivät kirjoitti:
Kyllähän ne renkaat vaihtaa melkeinpä kuka hyvänsä, mutta kun pitää saada uutta rengasta vanteelle, siihenpä ei ihan joka poika pystykään. Lisäksi jotkut rengasliikkeet tarjoavat myös säilytyspalvelua, mikä minimoi paskaisten renkaiden kanssa puljaamisen lähes nollaan ja varastotilankin voi käyttää johonkin tähdellisempään.
Sama se on öljynvaihdonkin kanssa. Melkeinpä kuka hyvänsä voi sen tarvittaessa tehdä helpostikin, mutta onko se ajan ja vaivan arvoista, kun homman saa teetettyä muutamalla kympillä ilman että tarvitsisi omistaa haalareita tai liata vaatteet ja itsensä auton alla ryömiessä ja vieläpä huolehtia jäteöljyn asianmukaisesta hävittämisestä.Just niin. Kun kerran on hyviä palveluja tarjolla, niin miksi niitä ei käytettäisi? Kyse ei todellakaan ole avuttomuudesta.
- uutteliasss
jamilahen harry. kirjoitti:
taidat olla niitä köyhiä työttömii jolla ei ole rahaa vaihattaa renkaitaan.ja kyllä nainenkin jörnitään kuivaksj perscereikää myöten isolla jormalla jos sitä olet vajaa.
sullotko sen jorman sinne pää vai jalat edelta?
- Anonyymi
VainHullutRehkivät kirjoitti:
Kyllähän ne renkaat vaihtaa melkeinpä kuka hyvänsä, mutta kun pitää saada uutta rengasta vanteelle, siihenpä ei ihan joka poika pystykään. Lisäksi jotkut rengasliikkeet tarjoavat myös säilytyspalvelua, mikä minimoi paskaisten renkaiden kanssa puljaamisen lähes nollaan ja varastotilankin voi käyttää johonkin tähdellisempään.
Sama se on öljynvaihdonkin kanssa. Melkeinpä kuka hyvänsä voi sen tarvittaessa tehdä helpostikin, mutta onko se ajan ja vaivan arvoista, kun homman saa teetettyä muutamalla kympillä ilman että tarvitsisi omistaa haalareita tai liata vaatteet ja itsensä auton alla ryömiessä ja vieläpä huolehtia jäteöljyn asianmukaisesta hävittämisestä.hakahuolto vaihtoi aikanaan saab 96 öljyt laski vaihdelaatikosta öljyt pois ja laittoi koneesen 4 litraa lisää lopputulos katastrofi samana päivänä laatikko paskana,olisi kannattanut vaihtaa itse
- Kiitokset
CR
- lyhenne
CR = Cantolan Rengas
- näin on,,,,,,,,,
Nyt voi vaihtaa kesäkumit takas alle kelit kuin kesällä
- Perapersvako
Huvittavinta tässä on että öljy-hetkeen ollut jono viikkotolkulla, mutta kantolan renkaalla ei näkynyt mitään liikettä.
Pari kertaa päivässä ainakin tulee ajettua ohi.
On varmaan hinnoittelu kohdallaan.- Kokemusta on...
Hinnoissa ei juuri eroa. Kantolassa asiakkaan ei tarvitse istua tuntikausia jonossa kun aika on sovittu etukäteen. Koko ajan tapahtuu, jonottamatta.
- Anonyymi
harvinaisen tyhmä olet kun et tajua mistä se johtuu,,,,,,,,,,ajanvarauksesta
- Käyty on joskus!!!
Kantolan renkaan vanha jyyrä! On PERSEESTÄ!!
- karataan
lahtikolla renkaat vaihdetaan!
- Timo t
Lahtikko on renki.
Airaksiselta ostetaan renkaat. - jartsu osaa
Timo t kirjoitti:
Lahtikko on renki.
Airaksiselta ostetaan renkaat.Lahtikko on rengas alan ammattilainen.
- Anonyymi
ja saat saman päivän juorut paskanjauhajalta kaupan päälle,kuka jaksaa kuunnella miestä joka puheissa 12 vuotiaan tasolla
- Anonyymi
jartsu osaa kirjoitti:
Lahtikko on rengas alan ammattilainen.
epäilen tuota, mielestäni pelle hermanni ennemmin
- Anonyymi
ja haukutaan kaverit kaupanpäälle
- kumi laulaa.........
Kumpi on edullisempi rengasliike Kantolan rengas vai Öljyhetki?
- Anonyymi
Pitäisi käydä tasapainottamassa talvirenkaat, missä olisi halvin paikka?
- Anonyymi
eiköhän samat hinnat sovittu
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse2366517Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r504574Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi954405Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli64196Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s393692Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1173608Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan683596Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava233501SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha713273Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %
Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739532415