Saimin sairaus

Olisiko ollut depressio tai burn-out?
131157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kuulemma Seksiriippuvuus.

Tällaista juttua oon kuullut että oli hoidossa seksiriippuvuuden takia.

Äänestä

Mitä järkeä toitottaa vakavasta sairaudesta eikä kerro mistä on kyse?
Ei tarvitse kertoa ei, mutta miksi ylipäätään täytyy vetää se vakava sairaus julkisuuteen??

Äänestä
  • Joo, ihan samaa minäkin ihmettelen. Haluaa taas huomiota hiljaiselon jälkeen. Seksiriippuvuus, ei kait?

    Äänestä

  • ap. kirjoitti:

    Joo, ihan samaa minäkin ihmettelen. Haluaa taas huomiota hiljaiselon jälkeen. Seksiriippuvuus, ei kait?

    Jos kulmakarvat lähtivät uuteen kasvuun?.

    Äänestä

Ihan sama mikä mut aika lapsellista hakea julkisuutta vaikealla sairaudella, luulisi olevan iloinen että on hengissä...Yleensä vakava sairaus pistää elämän arvot uusiksi eikä ulkoinen habitus ole päällimäisenä.
Mikä kenellekin on nyt sit vakavaa...

Äänestä

Anoreksia on ollut vuosia ja nyt myös siitä aiheutuvia muita vaivoja: kaliumarvot, sydämen hidastunut toiminta ja kuivunut suolisto.

Äänestä

Saimin vakava sairaus on seksi-riippuvuus. Tämä on jo tullut julki joten ei siitäsen enempää.

Äänestä
  • Missä se on tullut ilmi?

    Äänestä

Kotkot. Taudin nimi on tyrkkytauti. Sama *tauti* oli Maria GRLS:llä 5 v sitten, kun "syöpää" pelkäsi lehtien palstoilla.

Äänestä
  • Kuka GRLS?

    Äänestä

Sillä alkoi peilit räjähtelemään alituisesti. Siitä syystä sen pää sekos.

Äänestä

Ompas taas itsekeskeisyyden ja lapsellisuuden huippu. Jos ei halua kertoa sairaudestaan niin miksi saakeli soikoon tulee sitten sanomaan yhtään mitään?? Tämä on niin kakaroitten juttu että minäpäs tiedän yhden asian ,mutta empäs kerro lällällälläää....... Julkisuus temppu ei mitään muuta. Toivotaan että yhdessä yössä paukasee tuolle Tyrkylle bresnef kulmakarvat ,jotka ei lähde pois ,ei edes kirveellä.

Äänestä
  • Saimi tuli kertomaan lehtiin, ettei aio kertoa sairaudestaan.

    Mikä surkea tyrkky.

    *supermalli* tosiaan..

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


voimia hänelle kirjoitti:

Olisiko ollut depressio tai burn-out?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu