Hei vesilahtelaiset!
Nyt myös teille on perustettu oma keskustelupalsta Suomi24:än yleisön toivomuksesta. Kerrothan palstasta myös tutuillesi, että saatte keskustelun polkaistua toden teolla käyntiin!
Terkuin,
Elina
Suomi24
Vesilahden keskustelupalsta S24:än

5
291
Vastaukset
- 21+5=25
Puuttuu Vilppulaa,Ruovettä, Viljakkalaa, Toijalaa, Viialaa ja monta muuta. Jotkut jopa omia kuntiaan toisin kuin Vesilahti. Toivottavasti keskustelua piisaa muidenkin edestä.
- Tuppukyläläiset juu
Eipä ne kalat sitten osaakkaan keskustella kaikenmaailman asioista , kun oikein omalle väestölle on nimikko palsta saatu. Käyvät vaan kitisemässä toisten kuntien palstoilla .
- HALOO HERÄTYS !!!!!
HERÄTKÄÄ ! VESILAHTELAISET , teille on laitettu ihan oma SUOLIPALSTA.
- Nainen asialla
Oliko kenenkään tuttu?.
Henkilöauto suistui tieltä lauantaina puoli seitsemän maissa alkuillasta Vesilahden Narvassa. Onnettomuus tapahtui Rämsööntiellä, Kaskentien risteyksen kohdalla.
Henkilöauto oli matkalla Rämsööntietä pitkin Narvan suuntaan. Auto suistui tien oikealle puolen tien luiskaan, ja siitä oikea kylki edellä penkkaan, josta auto oli lentänyt ilmassa noin 20 metrin matkan jääden pyörilleen metsään.
Kuljettaja puhalsi alkometriin 2,75 promillen lukeman.
Ulkopaikkakuntalaista naiskuljettajaa epäillään törkeästä rattijuopumuksesta ja liikenneturvallisuuden vaarantamisesta. - hirveemeteli
onko yrittäjät ruvennut juomaa 24h ja mekastaa yrittäjätalon yläkerrassa?..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?871893Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,181186Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.991165Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol801007- 94884
Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia
https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot154879Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs56779Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt51774Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv58735- 53694