Kohta tulee vero mätkyt

Kuvetta kaivelemaan.Kuvetta kaivelemaan.Kuvetta kaivelemaan.
6139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Maksaa veromätkyjä persujen uhoomisesta huolimatta.

Äänestä

Mitäs ette osaa suunnitella veromaksujanne oikein. Loiseläjiä ei valtio kaipaa, jotka yrittävät laistaa veroista.

Äänestä

Kyllähän veroja maksaa mielellään,jos kerätyllä rahalla on oikea osoite.Mutta kun Suomella on Kreikan kaltaiset maat lypsyllä jatkossakin.Vastaavasti Nurmeksen rahat menee täysin epäonnistuneeseen esimerkiksi korjausrakentamiseen ja leikkimiseen homeiden kanssa.

Äänestä

Opetusministeriö kompensoi hyvärilän kautta sanoo herrat ?

Äänestä

Ee tyhjä säkki pystyssä pysy.

Äänestä

Muutaman satasen säästää helposti siinä kun lopettaa kirkollisveron maksamisen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Reikan ellättäjät kirjoitti:

Kuvetta kaivelemaan.Kuvetta kaivelemaan.Kuvetta kaivelemaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu