Muutos 2011 sai 1 paikan

jannе

onko se hyvä tulos?

8

172

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • järki käteen........

      Mitä järkeä pitää puoluetta pystyssä yhden valtuutetun varassa?

      • jannе

        onhan se enemmän kuin piraatti ja ipuhörhöt :D


      • Hankkikaa jo elämä
        jannе kirjoitti:

        onhan se enemmän kuin piraatti ja ipuhörhöt :D

        Teistä leikkipuolueista tulee mieleen hiekkalaatikolla tappelevat pikkulapset.


      • jannе
        Hankkikaa jo elämä kirjoitti:

        Teistä leikkipuolueista tulee mieleen hiekkalaatikolla tappelevat pikkulapset.

        miten niin "teistä"? :D


    • m 17

      Minusta Muutos 2011- puolueesta meni todella fiksu kaveri valtuustoon Uudessakaupungissa. Se, että kannattaako pienpuolueita ylipäätään pitää pystyssä, on tietysti aktiivien oma asia

      • Muutos: häipyisit jo

        Muutos 2011 -puolueesta on kaksi teoriaa: toisen mukaan kyseessä oli Suojelupoliisin agenttien operaatio Perussuomalaisten hajottamiseksi, toisen mukaan Jussi Halla-ahon ja Juha Mäki-Ketelän yhteinen juoni, jolla saatiin Halla-ahon liepeitä siivottua pahimmat hörhöt ja hölmöt Halla-ahon imagon kirkastamiseksi Timo Soinin silmissä. Joka tapauksessa Muutoksella oli ainoastaan kertakäyttötarkoitus. Ja nyt Muutos on niinsanotusti käytetty.


    • Ugin Tähtinen

      Rake, eli Rainer Tähtinen on aivan loistava ihminen ja suuri helpotus, että hän myös tuli valituksi valtuustoon.

      Muutoksen huonoon vaalitulokseen oli selvästi syynä huono ja laimea yhteiskunnallinen osallistuminen.
      Ehdokkaiden pitää olla esillä ja rohkeasti ottaa kantaa epäkohtiin ja tehdä kanteluita jne.. kunnallisista asioista jo hyvissä ajoin ennen vaaleja.

      Turussa Muutoksella ei ollut edes vaalikoppia yliopistonkadulla, niin kyllä siinä kansa on ihmeissään. Pienillä taloudellisilla satsauksilla päästää hyvin pitkälle!

      • Kunniamitali kaulaan

        Tähtinen ? Onko kyseessä sama henkilö, joka oli aiemmissa vaaleissa Persujen listalla saaden nelinkertaisen äänimäärän ?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4308
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      137
      3021
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      2342
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      45
      2254
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1873
    6. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      91
      1832
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1586
    8. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      22
      1539
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      148
      1384
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      32
      1200
    Aihe