Muutos 2011 sai 1 paikan

jannе

onko se hyvä tulos?

8

191

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • järki käteen........

      Mitä järkeä pitää puoluetta pystyssä yhden valtuutetun varassa?

      • jannе

        onhan se enemmän kuin piraatti ja ipuhörhöt :D


      • Hankkikaa jo elämä
        jannе kirjoitti:

        onhan se enemmän kuin piraatti ja ipuhörhöt :D

        Teistä leikkipuolueista tulee mieleen hiekkalaatikolla tappelevat pikkulapset.


      • jannе
        Hankkikaa jo elämä kirjoitti:

        Teistä leikkipuolueista tulee mieleen hiekkalaatikolla tappelevat pikkulapset.

        miten niin "teistä"? :D


    • m 17

      Minusta Muutos 2011- puolueesta meni todella fiksu kaveri valtuustoon Uudessakaupungissa. Se, että kannattaako pienpuolueita ylipäätään pitää pystyssä, on tietysti aktiivien oma asia

      • Muutos: häipyisit jo

        Muutos 2011 -puolueesta on kaksi teoriaa: toisen mukaan kyseessä oli Suojelupoliisin agenttien operaatio Perussuomalaisten hajottamiseksi, toisen mukaan Jussi Halla-ahon ja Juha Mäki-Ketelän yhteinen juoni, jolla saatiin Halla-ahon liepeitä siivottua pahimmat hörhöt ja hölmöt Halla-ahon imagon kirkastamiseksi Timo Soinin silmissä. Joka tapauksessa Muutoksella oli ainoastaan kertakäyttötarkoitus. Ja nyt Muutos on niinsanotusti käytetty.


    • Ugin Tähtinen

      Rake, eli Rainer Tähtinen on aivan loistava ihminen ja suuri helpotus, että hän myös tuli valituksi valtuustoon.

      Muutoksen huonoon vaalitulokseen oli selvästi syynä huono ja laimea yhteiskunnallinen osallistuminen.
      Ehdokkaiden pitää olla esillä ja rohkeasti ottaa kantaa epäkohtiin ja tehdä kanteluita jne.. kunnallisista asioista jo hyvissä ajoin ennen vaaleja.

      Turussa Muutoksella ei ollut edes vaalikoppia yliopistonkadulla, niin kyllä siinä kansa on ihmeissään. Pienillä taloudellisilla satsauksilla päästää hyvin pitkälle!

      • Kunniamitali kaulaan

        Tähtinen ? Onko kyseessä sama henkilö, joka oli aiemmissa vaaleissa Persujen listalla saaden nelinkertaisen äänimäärän ?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      117
      3113
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      61
      2795
    3. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      35
      2172
    4. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      103
      2098
    5. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      126
      1948
    6. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      44
      1931
    7. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      10
      1142
    8. Kristinoppi ja vähäkatekismus:

      Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas
      Luterilaisuus
      67
      974
    9. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      11
      908
    10. Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta

      Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu
      Kemijärvi
      77
      880
    Aihe