juomapuolella vastataan niin laiskasti, että laitan kysymykseni tällekkin palstalle.
Siis. Jos joku tietää ja osaa hiukan neuvoa, voisi ystävällisesti kertoa, että
"..miten siihen perinteiseen kotikaljaan saisi hivenen prosentteja. Ehkä noin, sanoisinko (riittäisi 3,5 - 4,5%).
Mutta niin, ettei siinä pahemmin kärsisi se hieno kotikaljan maku, eikä saisi missään tapauksessa muuttua miksikkään kiljuksi.
Olen aika pettynyt noihin kotiviini- ja kotikaljasatseihin. Eihän niitä oikein viitsi.
Täällä..
eri nimimerkki
2
343
Vastaukset 2
- kotkalja
Lorauta kotkaljaasi koskista, kyllä rosentit siitä lisääntyy.
- Alkon asiakas
Niin, ja Alkossa myydään erilaisia oluita, sieltä minä ainakin ostan niin ei tarvitse itse väsätä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 591280
Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust571208Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍1331142- 1011024
Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,71020- 50869
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.6823Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista27781Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it197710- 71679