Helsingissä rikollinen PS kansanedustaja sai yli 6000 ääntä. Oikeasta puolueesta tämä tuomittu rikollinen olisi jo aikoja sitten erotettu mutta persut ovat eri maata! Ja niin ovat tyhmät äänestäjätkin.
Rikollinen sai yli 6000 ääntä
ei ymmärrä ei
887
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ja Turussa toinen samanmoinen tuli valituksi PS-listalta.
Tuli taas osoitettua että loanheitto ei haittaa, perussuomalaiset voittaa.
Roskaväki tunsi sympatiaa kaltaistaan kohtaan.
Vanhasen hallituksessa taisi olla toistakymmentä ministeriä joilla oli rikosrekisteri, että piti Oikeuskanslerilta alkaa lupaa kysymään ja tietysti hyväksyttiin, koska eihän kok ja kepun rikokset ole mitään?
kysyjälle!
Itse asiassa meillähän on jo Supo, joka on sisäministeriön alainen. Halla-aho siis sisäministeriksi, ja joku pätevä perussuomalainen Supon johtoon.
Niin ja kysyjälle tiedoksi vielä, että suomalaisena sijoittajana en liene sitä roskasakkia joka kuuluu palauttaa takaisin maan rajojen ulkopuolelle.
ps. Pidä pummi huoli vain omista asiositasi
Kanerva edusttaa kansaa.tuomio päällä.
Et sitten huomioinut sitä, että enemmän tuomioita saanut Jan Vapaavuori sai vielä enemmän ääniä...
Mitätön on sellainen mies, jolla ei olisi vihollisia! Täällä kommarit ja muut konnat kokkareiden kuonan seassa koettaa päteä, mutta teille tulee vielä lähtö ja rajan taakse teidät jätetään niin kauaksi aikaa kunnes alatte rehelliseen työhön.