Säälistä

13+8

Eli koko joukkue yleensä pelaa säälistä sm-liigaa. Sen lisäksi tuomarit antaa pelata paskakiekkoo ja moke ylisuorittaa. Saipu löytyy sijalta 13 takana toinen vitsi eli Ilves. Nauttikaa ny sitten. Paskaa se on kun reilulla karsintasysteemillä joukkue olis pitkään ollu mestiksessä. Ylös alas välillä. Vittuilee vaa systeemille pelaamalla joka kauden surkeella budjetilla ilman pelkoo pudota pois.

4

218

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ku89

      Hyvä sellasten on tulla huutelee ketkä on siel häntäpäässä tai mestistä pelaamassa!!! hahahahaha

    • Hyvä SaiPa

      SaiPa pelaa illasta toiseen maksimaalisesti ja kaikkensa antaen. Näinhän sen pitääkin olla! Hyvässä joukkueessa tuleekin olla ylisuorittajia ja palkkansa eteen joka ilta itsensä likoonpistäviä asennekiekkoilijoita.

      Ei riitä enää, että pelaa esim. joka kolmannen pelin hyvin ja muut pelit vähän sinnepäin. Tästä joutaisi ottamaan oppia esim. nämä suuren rahan pääkaupunkiporukat.

    • fjghrijgfaopfkefogbh

      "Nauttikaa ny sitten. paskaa se on kun reilulla karsintasysteemillä joukkue olis pitkään ollu mestiksessä."

      Mikäs se reilu karsinta systeemi olis?

      Sellainen että vaikka lasketaan pisteitä: Mestis seura saa voitosta 12 pistettä ja SM-Liiga seura saa voitosta 0.1 pistettä?

      Hemmo vaan suoltaa aikamoista paskaa, SaiPa ei löytynyt edes silloin kun kirjoitit viestisi, "sijalta 13 takaa"

      Seuraava aivopierusi: "Vittuilee vaa systeemille pelaamalla joka kauden surkeella budjetilla ilman pelkoo pudota pois." (Kunniamaininta siitä että osasit kirjoittaa sanan "budjetti" toim. huom.)

      SM-Liigassa jokainen seura haluaa menestyä, SaiPa tai Ilves, kumpaa nyt ikinä tarkoitatkaan ei pelaa sen takia huonoimmalla tai toisiksi huonoimmalla budjetilla että haluaisi "ihan vaan vittuillakseen olla viimeisenä" vaan sen takia että ei satu olemaan rahaa jos ihmiset ei syystä tai toisesta käy peleissä tai muuta vastaavaa. Eihän sinun äitisikään osta sinulle propelli hattu jos ei satu olemaan rahaa.

      Ja systeemille vittuilu on sitä että "Kirjoittaa vaan systeemille kirjoittamalla "trollauspaskaa" Suomi24 maailman surkeimmalla aivokapasiteetilla ilman pelkoo tulla bännätyksi." Se on sitä systeemille vittuilua.

      • Karsintasarja...

        Saako Saipulle jo nauraa taas kerran? Kausi on pitkä. Maaliero oli kokoajan vitsi ja nytten ei oo enää tehny niitä maaleja joka vitun paikasta. Tulos on tuo mikä pitääkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      36
      2012
    2. Olen pahoillani kun olen satuttanut

      Välillä kiukuttaa paljon.
      Ikävä
      41
      630
    3. Olen aivan hajalla yhden

      Naisen takia😞
      Ikävä
      31
      569
    4. Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä

      Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne
      Ikävä
      60
      460
    5. Mitä oikeasti haluat?

      🥹
      Ikävä
      42
      460
    6. Miten sä jaksat

      Pitää susta huolen.
      Ikävä
      61
      459
    7. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      44
      428
    8. T.h tuomio

      Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin
      Suomussalmi
      6
      417
    9. Pientä pintaremonttia

      Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k
      Hyrynsalmi
      14
      413
    10. Hyvää yötä mies

      Kulta söpöliini 🥺❤️
      Ikävä
      40
      401
    Aihe