Sinä!
Joka paikassa vain sinä. Haluaisin heittäytyä sinuun, tykätä, rakastaa, olla kanssasi
kuunnella, jutella, olla vaan
haluaisin että pysähtyisit ja näkisit
sanot, että tykkäät myös
jotain pelkään, että sade tulee ja pyyhkii meidät pois. Haluaisin tietää kuka olet, millainen olet, että ihastuksen verho raottuisi ja näkisin sinut, ja tietäisin, että sinäkö se olet, jonka vuoksi olen juossut kaikki nämä vuodet ja tyhjyyteen rakkauden sanojani vuodattanut.
Sinä!
Minä niiin tykkään sinusta
13
3024
Vastaukset
- Runaway
Haaveissa ja mielessä Sinäkin, päiväunieni pääosassa. Heittäydy vaan, tykkään minäkin, rakastan rakastan, kuunnellaan kumpikin ja jutellaan, ollaan vaan.
Pysähtynyt olen ja nähnytkin, katsoit muualle silloin ja ne sanat ovat vaikeita, vaikka ne tietää ei niitä osaa. Pelkään kai liikaa vaikka pitäisi verhoa raottaa, antaa meille mahdollisuus. Juoksen edelleen...- sade-enkeli
ettet juoksisi pois, vaan pysähtyisit kuuntelemaan elämää, jospa se kertoo meistä...
- Runaway
sade-enkeli kirjoitti:
ettet juoksisi pois, vaan pysähtyisit kuuntelemaan elämää, jospa se kertoo meistä...
että osaisin jarruttaa, oppisin tulkitsemaan ne pienet merkit, sähköä on kiellä en, tunnetko samoin vai kuvittelenko vain?
- sade-enkeli
Runaway kirjoitti:
että osaisin jarruttaa, oppisin tulkitsemaan ne pienet merkit, sähköä on kiellä en, tunnetko samoin vai kuvittelenko vain?
... sähkön välillämme. Pienikin kosketus, edes hipaisu, ja tunne on aivan mieletön.
Toisinaan mietin miten toisen koskettaminen voi tuntua niin hyvältä, mutta tuntuu se.
Iltaisin nukkumaan mennessä muistan katseet, kosketukset, tulet uniin...
hulluuttako lie... - Runaway
sade-enkeli kirjoitti:
... sähkön välillämme. Pienikin kosketus, edes hipaisu, ja tunne on aivan mieletön.
Toisinaan mietin miten toisen koskettaminen voi tuntua niin hyvältä, mutta tuntuu se.
Iltaisin nukkumaan mennessä muistan katseet, kosketukset, tulet uniin...
hulluuttako lie...niin sielulle kuin ruumiille tuo ilmiö. Olisiko niin että toisinaan, kun kaksi sopivasti varautunutta ihmistä kohtaa, alkavat protonit ja neutronit villin leikin niin että ritinän melkein kuulee, päässä huippaa ja sydän läpättää?
Jos hulluus on tällaista ei kiitos rauhoittavia minulle :)
- sade
nyt olen vihdoin pysähtynyt ja
katselen ympärilleni.
Ei ole kiirettä,
enään.
Olen niin hämilläni,
näistä tunteista.
Olen hiljaa ja
yritän kuunnella,
mitä ne kertovat.
En tiedä vielä,
itsekkään. - sade
Tykkään minä.
Haluaisin tavata sinut.
Samaa toivoisin minäkin.
Tietyt lonkerot vaivaavat minua.
Minähän se!
Tiedät, miten löydät minut!
Ehkäpä olemme tänään vielä
lähempänä toisiamme kuin eilen.- sade-enkeli
Haluaisin tavata, haluaisin!
Tiedän mistä löydän sinut, tiedän.
Kun tapaan sinut, mieleni valtaa jokin niin ihana tunne, kaipaan sinua koko ajan, nyt se vasta raastaa mieltä, kun monet päivät olen ollut näkemättä sinua, koskematta, katsomatta.
Kaipaan sinua niin!
- Sade-enkeli
Voi katsettasi, kuinka kaipaankaan sitä kun katsomme toisiimme, ja aika häviää, kaikki muu ympäriltä katoaa.
Voi kosketustasi, ohi mennen vahingossa, voi sitä sähköä, tunnetta, ja koko ajan kaipuu nähdä tavata kokea olla kanssasi.
Voi ääntäsi, sanojasi, ne ovat minulle jotain, mitä en sanoiksi pukea osaa.
Minä kaipaan niin!
Sanoit, että sinäkin kaipaat, mutta...
miksi siitä huolimatta sinä olet siellä jossain ja minä täällä - SadeN
Kuinka Sateen pisarat
voivatkaan olla samanlaisia!
pieniä runoja,
kierteisiä noroja,
katoavia sanoja...
auringon pyyhkiessä ne lempeästi talteen :) - ____________________
Olet vain halpa huora.
- kehutko
sä peräkamarin poika nyt äitiäsi vai?
- tiedätkö sitä
Eiks se nin ole että huora huoran tuntee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399230Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748074Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681625850William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542409Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62127Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821769Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201710Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921486Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt71458Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4401393