Pitäisi olla tyytyväinen,varsinkin kun joukkue on näin paljon muuttunut.Tosi asiassa nyt on kohdattu pääsääntöisesti jälkipään joukkueita.Hämmästyttävän heikosti on mennyt kotipelit,onhan se niin ettei luonetta voi ostaa.Kohtaako Jyppi Kärppä kohtalon,ostamalla saa nimeä,muttei tulosta.Huonot kotipelit vaikuttaa pian katsojalukuihin,niin hyvälle meidät on opetettu vuosia.
On miten on,mutta sarjajohto tässä vaiheessa on uskomaton juttu.Sijat 4-6 ovat Jypille realistiset tällä kaudella runkosarjassa ja siihen voi olla tosi tyytyväinen.
Eilinen Ifki peli oli kyllä kaikkien aikojen pohja noteraus,en ole koskaan nähnyt vastavaa laukaisukarttaa.Eipä ollut ihme että tuli takkiin,kun Louhivaara oli ainut joka meni maali paikoille.
http://sjlrap01.lahtis-enterprises.com/statistics/hockey/rt_event_frame.php?GAMEID=37641&LANG=FI&TYPE=8&SEASON=2013&SHOW=2
Uskomaton sarjajohto
JYPPIII
2
132
Vastaukset 2
- Jyrijyp
Tahti senkun jatkuu.Olipa surkea peli eilen
- JYPPIII
Pelit paranee ja tappioputki pitenee.Viimeisestä seitsemästä pelistä kuusi tappio vaikka pelit paranee peli peliltä,mahtaa rassata joukkuetta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän50967Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15848Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501788- 46727
- 42654
- 37599
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan56487