Jotta Suomi säilyisi elinvoimaisena maana, persujenkin tulee edistää monikulttuurisuutta ja helpottaa hyvien maahanmuuttajien tuloa Suomeen. Suomessa olevai mamuja tulee kohdella reilusti eikä vittuilla, silmien vinoudesta, ihonväristä eikä uskonnosta.
Edellä mainittuja seikkoja pitää ehdottomasti noudattaa eikä niistä sallita mitään poikkeuksia millään syyllä.
Nationalismi on typerää ja vie kansan tuhoon. Oikeasti isänmaalliset haluavat kansansa parasta. Tulevaisuudessa kaikki menestyvät kansat ovat monikulttuurisia ja niissä asuu ihmisiä joka puolelta maailmaa.
Tämä kaikki on pidettävä aina mielessä ja joka persun tehtävä parhaansa näiden asioiden edistämiseksi. Jos et ole puolellamme, olet meitä vastaan etkä ole persu.
Edellä mainittuja seikkoja pitää ehdottomasti noudattaa eikä niistä sallita mitään poikkeuksia millään syyllä.
Nationalismi on typerää ja vie kansan tuhoon. Oikeasti isänmaalliset haluavat kansansa parasta. Tulevaisuudessa kaikki menestyvät kansat ovat monikulttuurisia ja niissä asuu ihmisiä joka puolelta maailmaa.
Tämä kaikki on pidettävä aina mielessä ja joka persun tehtävä parhaansa näiden asioiden edistämiseksi. Jos et ole puolellamme, olet meitä vastaan etkä ole persu.
Vastaukset 21
Vanhimmat
On olemassa maahanmuuttoa, joka vahvistaa suomalaista kansankokonaisuutta. On olemassa maahanmuuttoa, joka heikentää suomalaista kansankokonaisuutta. Edellistä tulee edistää, jälkimmäinen estää. Niin yksinkertaista se on. Ei ole kyse rasismista, vaan kansakunnan edusta. Ei ole kyse muukalaisvastaisuudesta, vaan isänmaallisuudesta. Kaikki se, mitä perussuomalaiset sanoo nyt maahanmuutosta ja monikulttuurisuudesta, oli vielä joitakin vuosikymmeniä sitten itsestäänselvyys KAIKILLE SUOMALAISILLE OIKEISTOSTA VASEMMISTOON.
MUUTEN HUOMASITTEKO HESARIN KRAPULAN kun HALLA-AHON PARJAUKSESTA HUOLIMATTA
Jussi Halla-aho sai 6026 ääntä Helsingissä JA VETI MUKAANSA VOITTOON SELENE BELLE XIAN JA RENE VEIKONPOIKA
HURSTIN. Eläköön perussuomalaiset Selene, Rene ja Jussi.
MUSLIMIT JA VENÄLÄISET OVAT ERITYSEN NATIONALISTISIA JA YKSIKULTTUURISIA. Opeta ensin niille monikulttuurisuuttasi niin katsotaan miten käy.
Venäjän painostus ja Turkin tuleminen Eu:n jäseneksi
tuhoaisi vapauden ja demokratian.
YHDESSÄKÄÄN ISOSSA MUSLIMAASSA EI OLE OIKEUTTA PERUSTAA vapaasti puolueit ja esim. SOSIALISTIPUOLUETTA TAI KOMMUNISTIPUOLUETTA ei missään niissä ole (poikkeuksena voi olla Irak mutta vain niin kauan kuin Obama jotenkin valvoo sitä).
DEMOKRATIA JA PARLAMENTARISMI EI TOIMI KUIN KANSALLISVALTIOSSA.
Vain kansallisesti voi äänestää. Ei ole esim. mahdollista äänestää EU:ssa jossa noin 100-miljoonainen saksalaiskielialueinen (Saksa, Itävalta, osin Hollanti) jyräisi meidät joka asiassa.
Ei ole helppo >(= on mahdoton) toimia diktatuureista tulevien aikuisten kanssa jotka eivät
ymmärrä parlamentarismia ESIMERKKINÄ NEUVOSTODIKTATUURISTA
IRRONNEET ERILAISET ADZERBAISTANIT JA UKRAINAT joiden väki kärsi leninistisestä diktatuurista
mutta joka ei siitä vapautuessaan tee mitään demokratian hyväksi.
NYKYISIN VOI MATKUSTAA 20 TUNNISSA SUOMEEN MAKAAMAAN. Ei kai kukaan irvistele ihonväristä vaan siitä että kongolainen lähtee aamulla lentämään ja tulee illalla Helsinkiin vaatimaan kela-korttia
saadakseen sossua ja ukkoa lappaa "pitsayrittäjiksi" tai "tulkeiksi" tai "mamusopeuttajiksi" veronmaksajien laskuun vaikka eivät ole koskaan kotimaassaan yrittäneet ja vaikkei heitä täällä työvoimana tarvita, kouluttamattomia
ulkkareita.
VAIN KANSALLINEN AJATTELU VOI OLLA DEMOKRATIAN LÄHDE
MONIKULTTUURISUUS ON SYVÄLTÄ KUTEN NÄEMME USA.SSA
JOSSA TAISTELLAAN ASEIN EIKÄ OLE MINKÄÄN LAJIN YHTEISÖLLISYYTTÄ.
Suvaitsevaisuus on ymmärtämättömän Kataisen puhetta (ei kai kukaan
luule että Jeesus, Muhammed, Luther tai musta johtaja
Martin Luther King olisivat olleet suvaitsevaisia ???? eivät varmasti
ole olleet, suvaitsevaisuus on Kataisen tyyppisen läksyjään historiaa
lukemattoman harhoja.
Tottakai ei suomalainen taivu ortodoksisen Kremlin ja muhamettilaisen Mekan opeille
Eurooppa on erityisessä vaarassa (toisin kun USA) koska tänee tunkee
a) mekkaan päin kumartavia muslimeita
b) putiniaan päin kumartavia aasialaisia
Tottakai tuemme Selene Belle Xian ajatuksia mutta emme somaliliiton tai venäläisjärjestöjen. On mielenkiintoista nähdä miten raa’asti miehittäjävenäläiset yrittävät Virossa vallata takaisin leninistisen diktatuurin aikana kaappaamiaan valta-asemia, virolaisia kidutettiin ja tapettiin KGB:n kellarissa 80 kilometrin päässä Helsingistä
50 vuotta ja venäläiset miehittäjät eivät vieläkään ole häipyneet vaan inisevät ”oikeuksia”.
Selene on sinivalkoinen suomalainen joka ei vaadi sharian tai putinian lakeja.
Tässäkö meillä on katseluikkuna tyypillisen peruSS-äänestäjän sielunmaisemaan? Kauheaa, kauheaa. Ns. tietoyhteiskunta on täysin epäonnistunut suomalaisten hyvistä PISA-tuloksista huolimatta.
Maailman väkirikkaimmaissa muslimivaltiossa Indonesiassa on ainakin "Labor party", joka on sosiaalidemokraattinen ja "Indonesian National Populist Fortress Party" joka on vasemmistolainen, joten väitteesi siitä ettei yhdessäkään isossa muslimimaassa olisi oikeutta perustaa sosialistista puoluetta oli täyttä puutaheinää.
Eikö kuitenkin ole fantastista että Helsingin punavihreiden sanomat
parjasi vuosikausia Halla-ahoa
joka on ääniarava ja
saanut aikaan sen, että yksikään puoluejohtaja ei uskalla ylistää
monikulttuurisuutta,
jossa natsit, muslimit, kommunistit tutsit ja huitsin nevadat tappelat
nationalistisesti
keskenään vallasta?
Ei uskalla Katainenkaan avella päätään monikulttuurisuuden puolesta
kun Halla-aho on kansan suosikki.
Aikoinaan monessa muslimimaassa oli vallalla ns. arabisosialismi. Nykysin kai ainoastaan Syyriassa. USA on perinteisesti parhaansa mukaan pyrkinyt kukistamaan muslimimaiden sosialistihallituksia islamistiterroristeja hyväksi käyttämällä.
Iranissa oli kommunistipuolue eikä shaahi vaatinut huntuja, mutta erkki tuomioja vaati shaahin kumoamista ja sitten khomeni hoiti sosialistit multiini ja pisti hunnut naisille.
On nytkin iranissakin kommunistipuolue maan alla ja vielä
useita kommunistipuolueita. Niillä vain ei ole mitään merkitystä
sorron takia.
yhdessäkään isossa islamilaisessa maassa ei kuki sosialismi koska
se kieltää muslimismin
Shaahin aikana oli tudeh-kommunismi Iranissa, mutta sitten erkki Tuomioja
alkoi vastustaa shaahia ja Khomeni tuli valtaan ja teloitti kaikki sosialistit.
Indonesiassa on myös teloitettu kaikki sosialistit
Indonesian kommunistipuolue kiellettiin noin 1966
mutta kaikki jäsenet oli sitä ennen teloitettu
http://en.wikipedia.org/wiki/Indonesian_killings_of_1965–1966
En muista kokoomuksen monikuttuurisuutta erityisesti saarnanneen mutta viimeksi sunnuntai-iltana Katainen korosti puheissaan suvaitsevaisuutta, joka on Halla-aholle ja persuille kirosana - toisin kuin suurimmalle osalle suomalaisia.
Indonesiassakin oli kyse USA:n masinoimasta vallankaappauksesta.
Al-Qaida on kylmän sodan aikainen USA:n luomus.
Syyriassa Al-Qaida taistelee Yhdysvaltojen kanssa samalla puolella, niin kuin jo aiemmin Libyassa.
Ovelaa tämä peli, eikö totta.
syntyy värikkäitä salaliittoteorioita. Tiedätkö muuten, että CIA:n laitteet rekisteröivät jopa sen mitä ajattelet?
Joo, monikulttuurisuus on hävinnyt johtajiemme puheista
kiitos Jussi Halla-ahon tekemien monikulttuurisuuspaljastusten
Ihmiset ymmärtävät monikulttuurisuuden onttouden, maassa maan tavalla.
Katainen ei on huonosti läksynsä lukenut poliittinen tarinaniskijä,
eivät johtajat kuten Hollande ole suvaitsevaisia vaan ajavat maansa jne.
asiaa,
esim. et löydä Martin luther Kingin puheesta niinkä suvaitsevaisuus-käsitettä
kuin muuta oikeusasiaa.
Hollande on suvaitsematon ranskan kulttuurin vastustajilel
ja ajaa
röyhkeästi RANSKAN KULTUURIN VALTA-ASEMAA AFRIKASSA
SAMAAN AIKAAN KUN KATAISEN KOOMIKOT KAKO
(entinen Kansallinen kokoomus)
ajavat Suomen alasajoa ja pakkoruotsia
HOLLANDE JUHLII KONGOSSA RANSKAN KIELEN VALTA-ASEMAA
LOKAKUUSSA 2012
http://suomenkuvalehti.fi/kuvat/2012/10/13/congo-france-hollande-q13204uw
Tapahtumasi on lähtölaskenta Suharton 30-vuotiseen valtakauteen, jota voi monesta syyttää, mutta ei ainakaan kiihkoislamilaisuudesta eikä siis juuri millään tavalla liity islamin ja sosialismin suhteisiin.
Ja kuten sanottu, Indonesiassa on tällä hetkellä kaksi sosialistista puoluetta, enkä ole kuullut että siihen kuuluvia olisi teloitettu.
AIKA JÄNNIÄ NÄMÄ ARHINMÄKILÄISTEN KOMMENTIT.
Suomessa kommunistit kehittelivät masinointiteorioitaan
ja
heidän untuvikot seuraajansa vasemmistoliitossa jatkavat näitä puheita
huomaamatta että USA ei saa edes al Qaidaa nurin
mutta kuulemma
pari CIA:n ukkoa yhtä äkkiä aiheutti Indonesiassa kommunistien teloitukset
tuosta vain
kYLLÄ ISLAMILAISISSA MAISSA KOMMUNISTIT NURIN PANNAAN ILMAN CIAN KÄSKYÄkin (Myös stalin teloitti lähes kaikki sinne menneet
suomalaiskommunistit ja potki heidät nimettömiin joukkohautoihin
Karhumäkeen ja Suomessa kommunistit itkevät valkoista valtaa ja
Tammisaaren valnkilaa, joista sentään monet pelastuivat
toisin kuin Neuvostoliitosta)
MUUTEN AL QAIDA ON NEUVOSTOLIITON AGGRESSION TULOS
eli venäläiset miehittivät Afganistanin
ja nyt makaavat laakereillaan
eivät pane tikkua ristiin YK:n rauhanturvatyössä.
USa ON EPÄLUOTETTAVA KUMPPANI TOTTA
SE VOI VELJEILLÄ BIN LADENIN JA PUTININ KANSSA MEIDÄN PÄÄN YLI
Se on totta.
mutta Venäjä on Afganistanin sodan aiheuttanut rikollisvaltio, joka myös
natsi-Saksan liittolaisena aloitti toisen maailmansodan ja miehitti
Karjalan ja Petsamon.
SUOMALAINEN ÄLÄ LUOTA NATOON LUOTA OMAAN JALKAVÄKEEN
JALKAVÄKIMIINAT OVAT TÄRKEITÄ NIIN KAUAN KUIN VENÄJÄLLÄ
ON JALKAVÄKI
EI RAHANTUHLAUSTA NATO-MAA ISLANNIN PUUHIIN MUKAHARJOITTELUN NIIMISSÄ,
LIITY PERUSSUOMALAISIIN SINIVALKOISEEN KESTÄVÄN KEHIITYKSEN
POLITIIKKAAN
http://jussiniinisto.fi/index.php/2012/10/iso-haloo-islannin-ilmavalvonnasta/
Televisiolähetysten jälkeen vuorossa oli radio. Vierailin Ylen Ykkösaamussa. Oma osuuteni alkaa noin ajassa 6.50, ulkoministeri Erkki Tuomiojan (sdp) puhelinhaastattelun jälkeen. Harmikseni hän ei halunnut keskustella kanssani. Olisin mieluusti esittänyt hänelle kysymyksiä. Pistäydyin myös Radio Novan haastattelussa. Annoin myös STT:lle haastattelun.
Ei olekaan kyse kiihkoislamilaisuudesta vaan islamilaisuudesta.
Baath-puolueen nuori jäsen Saddam Hussein
sai Tikritissä tehtävän
ja hän tappoi omin käsin paikallisen kommunistiksi väitetyn johtajan
ja pääsi näin puolueen tehtäviin
kelpo miehenä ja islamin puolustajana.
Islamilaisissa maissa ei edes vapaus kuki (eivätkä tietenkään sosialistit)
Erään irakin kompuolueen lopetus muslimiassa (ei tarvittu mitään
CIA:n tukea eliminoimiseksi), komujen kannatus oli 0,5 prosenttia
mutta silti se pantiin matalaksi islamiassa
http://en.wikipedia.org/wiki/Iraqi_Communist_Party
In the mid 1960s the U.S. State Department estimated the party membership to be approximately 15000 (0.47% of the working age population of the country).[24]
. The party under Baathist rule
Leading figures and cadres of the Party were tortured to death, including Husain al-Radi. The total number of communists killed is unknown, but was certainly in the thousands.[citation needed]
Luuletko tosissasi että HUUTAMINEN saa ihmiset uskomaan valheitasi paremmin, sinä säälittävä pikku mielenvikainen ukko?
Aika huvittavaa että samassa kirjoituksessa yrität osoittaa että islam on paha hävittäessään kommunismia, ja haukut kuitenkin eri mieltä olevia "arhinmäkeläisiksi".
Salaliittoteorioita? Yleisesti tunnettuja faktoja. Ei ehkä Hesarissa, mutta maailmalla.
VAIKKA EI OLISI KIIHKOISLAMILAISUUTTA EIKÄ ALQAIDAA
VAPAUTTA EI ISLAMISSA OLE, YRITÄ PERUSTAA LIBERAALIPUOLUE
TAI SOSDEMPUOLUE IRAKIIN, IRANIIN, INDONESIAAN SAUDIAAN
YOU JUST NAME IT, JA KATSO MITEN käy jos puolue on sijaisee
myös näissä maissa eikä ulkomailla.
Kuten sanottu ja saten kunottu. Vapautta ei ole indonesiassa
eikä siellä voi olla liberaali tai sosialisti,
esimerkiksi.
Ihan sama onko puolueita jos ne ovat jonkun opiskelijan kassissa
opiskelija-asuntolassa Pariisissa tai Lontoossa.
Esim. kaikki puolueet jotka edistävät sosialismia on automaattisesti
kielletty
vain pieni osa puolueista saa osallistua vaaleihin.
http://www.socialismtoday.org/88/indonesia.html
As a legacy of Suharto’s rule, any party calling for socialism is automatically banned from contesting.
(Only a fraction of the 140 parties that wanted to stand in the parliamentary elections were allowed to do so.)
ARHINMÄKILÄISTEN ÄÄNIHARAVAT
Ei tästä ole kysymys onko islam paha vai hyvä tuhotessaan kommunismia
ja liberalismia
vaan siitä että
ISLAM EI OLE OSAKSIKAAN MONKIKULTTUURINEN.
Suomessa monikulttuurisuushöppää saarnaavien pitäisi opetta moni ja kultturia
(molempia) venäläisille ja muslimisteille. Siellä olisi hyvä oppia hyväksymään
suomalaista kulttuuria ja pysyä poissa täältä ellei kutsuta.
Arhinmäkiläiset taas ovat poliittisia diletantteja
- jotka tukevat venäläisiä jotka teloittivat Karhumäkeen lähes
kaikki suomalaiset punakapinassa sinne paenneet
- jotka tukevat muslimismia vaikka muslimimaat eivät hyväksy
kommunisteja
ja arihinmäkiläisissä on paljon kommunisteja kuten Pentti Tiusanen
arhinmäkiläisten
nyt ääni ja haravana Kotkassa.
Aika huvittavaa ja arhinmäkiläistä.
Arhinmäkiläisyys ei ole työväenliike
ja perussuomalaiset ovat ottaneet SKDL:n aseman
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11021654
Persujen lietsoma vihapolitiikka tuottaa tulosta yli puoluerajoen. Valitettavasti.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288513263771.html