'kammotukseni'
rakas ja ihana
kauhujen yö.
24256
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
no mitä ja tuijottaa
sinua pitäisi päästä pelottelemaan ihan tosissaan..... Hahhahhaaaaa.
Jaa mitä.
Ottamaan miehestä mittaa :) Nam.
Halloween on pelottava :(
Happy Halloween everybody!!!!!!!
Haaaaaahhhhaaaaaaaaaaaaa
Sopiva video tähän yöhön.
http://www.youtube.com/watch?v=7QE4amoZ5pM
Kuolema. Olen kerran kuollut. En ole pelottava. Kuollut ihminen on kaunis, koska hänessä näkyy kasvoillaan lempeys ja tyyneys. Kiireettömyys. Sielu. Kaunis ihminen on sielukas. Ja minä olen kuollut, tyyni, rakkauden tyyssija. Kun katsot minua, näet kasvoillani kaikki kuolleet ja heidän sielunsa. Se on se mysteeri, kuolema.
Kurkkaappa Mona Lisan kuva, tunnistatko minut hänessä? Silmät? Tämän voin tänne kirjoittaa, koska vain yksi tunnistaa minut. Hän.
soita huilua
olen taiteilija, käytän kynää ja paperia. Nykyään konetta, tätä.
Hyvä jutska. Mie annan riispektit sulle siitä.
Olen tutkinut sinua, maalauksen neito, muutamia kertoja. Katse on vetoava ja suuntaa on vaike määrittää, mutta jotenkin kummassa olet nyt lähempänä - ikään kuin joka suunnassa. Näin unta, jossa tulit luokseni ja otit minut syleilyysi - tai pikemminkin me saimme toisemme.
mikä sen aiheutti? Kuoleman. Olisi kiva jos vastaisit.
Sen verran haluaisi kommentoida runoa vaikka kaunis olikin että
Olen nähnyt kuolleita ja olen juuri sitä mieltä että kyllä sielu on poistunut,ei näy kasvoillakaan.saati muuallakaan
"vain kaunis kuori jäljelle jäänyt"
Sielu oli eläessään iloitsi,rakasti, nauroi, tanssi,lauloi ja joi
Suri,pettyi,kaatui ja ahdistui
tunsi elämää
Suri,kaipasi,kaatui,pettyi
Olen "se viimeinen käsi ennen matkaa ja se hetki on koskettava, ja kaikki kuolevat saavat anteeksi ennen kuin sielu poistuu." Kun ruumis kuolee, sielu lepää hetken ja nousee ylös korkeuksiin, tiedän minne. Tiedän TODELLA mitä kuolema on. Minun 'kuolemani' aiheutti synti, häpeä ja kärsimys. Se oli välttämätön, muuten minä en olisi minä.
friikkiä.
"se viimeinen käsi ennen matkaa ja se hetki on koskettava, ja kaikki kuolevat saavat anteeksi ennen kuin sielu poistuu."
Saattaja.
Näkeeköhän tänä yönnä pelottavia unosia?
huhuuuu muru.
Noitani, nymfini, opetat lapsille ja nuorille parempia asioita kuin muut.
Itse en ole koskaan tarkoittanut sanalla noita mitään negatiivista, vaan konkreettista kykyä ilmentää yliluonnollista.
Ok. Pidätkö lapsista?
Ite oot