Kannattaa miettiä asiointia kyseisissä liikkeissä. Kaverini sai pysäköinti sakon/valvontamaksun invatunnuksella varustettuun autoon kyseisessä pihassa. Alueen valvonnasta vastaa Parknet ja kyseinen firma ei neuvottele asioista.
puijonlaakson Neste / forte sport
6
819
Vastaukset
- Hölömöläinen
Entä sitten? Onko kaverisi aivoinvaliidi kun väärin pysäköi. Aina ei ole niitä säälipisteitä jaossa. Kannattaisiko leikkiä koiranpentua, niillekkin annetaan sääli ja herttaisuuspisteitä paljon.
Maksa se kavrisi sakko, jos noin mielen päälle asia käy. - Kauheeta
Minä ajoin 80-alueella 97 km/h. Sakko tuli postissa. Poliisit ei neuvottele asiasta. Kuva on kameratolpasta. Välttäkää jatkossa peltipoliisia. Älkää sanoko päivää saati katsoko sitä silmiin. Siitähän oppivat niin. Minun kaveriakin oikein harmittaa kovasti. Se ei tänne purkaudu kun sillä ei ole tietämyskoneistoa vaikka minulla on 2,5 itellä.
- lksjfkljsgrsj
Laitoitko tuon viestin sillä tietämyskoneen puolikkaalla?
Bai tö vei, kenellä ei tänä päivänä ole vieläkään tietokonetta? O_O
- Juhansonn
Pieru ei suostu tulemaan ulos sinun päästä!
- nmkju
Taijetaan olla sitten sammaa sukua.
- Forte Sport
Kyseinen asia reklamoitiin meille ja pyysin toimittamaan kyseisen sakon meille, jotta voisimme sen mitätöidä. Tämän jälkeen asiasta ei ole kuulunut meillepäin mitään.
Valitettavasti joudumme pitämään yksityistä pysäköinninvalvontayritystä alueella, sillä kunnallinen pysäköinninvalvonta ei resurssipulan vuoksi halua ottaa kyseistä aluetta valvontaan.
Pitäisimme alueen mielellämme vapaan pysäköinnin alueena, mutta KYS;n läheisyys aiheuttaa sen, ettei asiakkaillamme olisi enää parkkimahdollisuutta. Pahoittelen mielipahaa, mutta asiaa on kyseisen henkilön kanssa yritetty hoitaa, valitettavasti tuloksetta.
Ystävällisin terveisin
Aki Tuovinen, yrittäjä
Forte Sport Oy
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2362644- 1011124
Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu1221068Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta153992Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka58985Upotuskaste on raamatullisin kaste
Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.717897- 63831
Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa
https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto237780- 35730
- 116718