puijonlaakson Neste / forte sport

Kannattaa miettiä asiointia kyseisissä liikkeissä. Kaverini sai pysäköinti sakon/valvontamaksun invatunnuksella varustettuun autoon kyseisessä pihassa. Alueen valvonnasta vastaa Parknet ja kyseinen firma ei neuvottele asioista.
6837
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Entä sitten? Onko kaverisi aivoinvaliidi kun väärin pysäköi. Aina ei ole niitä säälipisteitä jaossa. Kannattaisiko leikkiä koiranpentua, niillekkin annetaan sääli ja herttaisuuspisteitä paljon.
Maksa se kavrisi sakko, jos noin mielen päälle asia käy.

Äänestä

Minä ajoin 80-alueella 97 km/h. Sakko tuli postissa. Poliisit ei neuvottele asiasta. Kuva on kameratolpasta. Välttäkää jatkossa peltipoliisia. Älkää sanoko päivää saati katsoko sitä silmiin. Siitähän oppivat niin. Minun kaveriakin oikein harmittaa kovasti. Se ei tänne purkaudu kun sillä ei ole tietämyskoneistoa vaikka minulla on 2,5 itellä.

Äänestä
  • Laitoitko tuon viestin sillä tietämyskoneen puolikkaalla?

    Bai tö vei, kenellä ei tänä päivänä ole vieläkään tietokonetta? O_O

    Äänestä

Pieru ei suostu tulemaan ulos sinun päästä!

Äänestä
  • Taijetaan olla sitten sammaa sukua.

    Äänestä

Kyseinen asia reklamoitiin meille ja pyysin toimittamaan kyseisen sakon meille, jotta voisimme sen mitätöidä. Tämän jälkeen asiasta ei ole kuulunut meillepäin mitään.

Valitettavasti joudumme pitämään yksityistä pysäköinninvalvontayritystä alueella, sillä kunnallinen pysäköinninvalvonta ei resurssipulan vuoksi halua ottaa kyseistä aluetta valvontaan.

Pitäisimme alueen mielellämme vapaan pysäköinnin alueena, mutta KYS;n läheisyys aiheuttaa sen, ettei asiakkaillamme olisi enää parkkimahdollisuutta. Pahoittelen mielipahaa, mutta asiaa on kyseisen henkilön kanssa yritetty hoitaa, valitettavasti tuloksetta.

Ystävällisin terveisin
Aki Tuovinen, yrittäjä
Forte Sport Oy

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


julukko kirjoitti:

Kannattaa miettiä asiointia kyseisissä liikkeissä. Kaverini sai pysäköinti sakon/valvontamaksun invatunnuksella varustettuun autoon kyseisessä pihassa. Alueen valvonnasta vastaa Parknet ja kyseinen firma ei neuvottele asioista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu