Huh, tuntuu että järki lähtee. 5-6 päivää kuukautiset myöhässä, yleensä ovat tosi säännölliset. Tänä aamuna tehty testi oli negatiivinen. Koko viikon on ollu kuukautiskipuja, endokipuja ja kummaa kuumotusta alamahassa. Mutta ei tipan tippaa vuotoa. Normaalisti alkaa tuhruttelu jo viikkoa ennen menkkoja, nyt ei sitäkään. Monta vuotta on toivottu lasta. Miksi pitää kiusata tällä tavalla ihmistä, alkais jo jos on alkaakseen. Ei kai tuo negatiivinen plussaksi voi enää muuttua. :(
Kuukautiset myöhässä, testi negatiivinen
henkinen rääkki
8333
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
kyllä voi vielä muuttua positiiviseksi. Useimmiten testihän tehdään vasta ku menkat myöhässä jo toista viikkoa just sen takia et aikasemmin voi näyttää negaa
Kiitos kannustuksesta. Eipä se auta kuin oottaa vaan. Ehkä mä sitte ens viikolla teen uuden testin, jos ei edelleenkään ole alkanut. Ja jos en ole tullut hulluksi. :D
Nyt vaan jäitähattuun ja odottamaan innolla. Kaverini pamahti paksuksi kesän alussa, ja vasta elokuun loppupuolella näkyi apteekki testin mukaan olevan raskaana. Kävi kuitenkin lääkärillä heinäkuun alussa lääkärissä ja siellä sanottiin, että raskaana on. Kannattaa siis odottaa kuukausi ja jos menkat ei ala niin sitten vaan lääkäriin. Ei ne testit aina näytä plussaa vaikka raskaana olisitkin :)
On vaan kauheaa elää epätietosuudessa. On oltu ukkelin kans yhdessä pian 8 vuotta. 3 vuotta sitten tulin raskaaksi mutta se oli tuulimuna. Sen jälkeen ei oo sitte tapahtunu mittää sillä rintamalla. Ja nyt sitten tämmönen... Yleensä mun kierto on 28 tai vähemmän, ei juuri koskaan yli 28. Täytyy yrittää keksiä muuta ajateltavaa. Kummasti vain koko ajan kiertää ajatukset samassa asiassa... Oi tätä naisen elämän ihanuutta!
No toivotaan parasta :)
Itse täällä kovasti odottelen josko voisin tehdä testin joka näyttäisikin plussaa :)
Tsemppiä!
Täällä kanssa yks ihmettelijä..
Itsellä kellontarkka kierto, mutta viime kierto olikin 35pv ja nyt menee jo kp40.. En kyllä jaksa uskoo että olis tärpänny. Keskiviikon testi oli nega, tein sen tosin illalla, eikä ollu kun reilun tunnin ollu pissa rakossa. Ei kyllä yhtään ole raskaana oleva olo. No, jospa ne sieltä nyt alkais.
Täällä sitä edelleen öllötellään eikä kuukautisia kuulu. Mites sinä, toinen ihmettelijä?
Varaappa aika lääkäriin, labraan virtsa- ja verikokeisiin,
sieltä varmasti sitten kuuluu, että oletko raskaana vai et.
Kuukautiset ovat voineet jäädä pois myös anemian takia?
Liian alhainen hemoglobiini?
Toivottavasti kuitenkin tulee iloisia uutisia!